Черкаси шукають ще 20 присяжних

Черкаси шукають ще 20 присяжнихВже близько 40 осіб погодилися працювати присяжними у Черкасах. Для того, щоб повністю укомплектувати інститут присяжних засідателів, потрібно ще 20 людей. У мерії звертаються до черкасців, які змогли б взяти на себе відповідальність вершити долі людей, бути активними.

Щоб стати присяжним, треба до 20 серпня прийти до міськвиконкому в кабінет № 107 (відділ сприяння громадянського суспільства), заповнити заяву, подати дві довідки: про відсутність судимості та про відсутність перебування на обліку у психіатра. Усі ці довідки видаються безкоштовно. Як пояснили у відділі громадянського суспільства, до цього часу ці довідки були платними, однак міська влада домовилася із відповідними структурами, і для людей, які виявили бажання бути присяжними, вони будуть безкоштовними.

Нагадаємо, в Україні запровадили суд присяжних засідателів. Ці люди слухатимуть виключно кримінальні справи про тяжкі злочини. Вони ухвалюватимуть рішення про те, чи мав місце злочин. Рішення ж щодо кваліфікації злочину і міри покарання прийматиме суддя. Присяжні, яких має обрати міська рада, працюватимуть на громадських засадах.
Подібні суди присяжних уже давно діють у країнах Європи, Канаді, США, Англії, Швеції, Данії, Норвегії. Присяжні працюватимуть на громадських засадах. Депутати міської ради мають обрати 60 осіб, які братимуть участь у судових засіданнях: по 30 людей на кожен район міста.

Присяжним може бути обраний будь-який громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.

Натомість присяжними не можуть бути громадяни, які визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними; які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків народного засідателя, присяжного; які мають не зняту чи не погашену судимість. Також присяжними не можуть бути народні депутати України, члени Кабміну, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів, військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, адвокати, нотаріуси.
Не можуть бути присяжними також громадяни, які досягли 65 років і не володіють державною мовою.

Робота присяжних фактично не оплачується. Хоча їм відшкодовується проїзд і наймання житла, а також добові. Ці виплати проводяться з Державного бюджету.
За людиною, обраною присяжним, за місцем основної роботи на час виконання обов’язків зберігаються усі гарантії і пільги. Під час роботи у суді присяжного не можуть звільнити чи перевести на іншу посаду, нагадали у Черкаській міськраді.
15.08.2012 17:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter