Як у Черкасах допомагають людям з особливими потребами

Як у Черкасах допомагають людям з особливими потребамиЗаконодавчі аспекти працевлаштування громадян з особливими потребами розглянули учасники під час «круглого столу», проведеного департаментом соціальної політики за участю Черкаського міського центру зайнятості та представників громадських організацій.

Під час обговорення директор департаменту соціальної політики Валерій Вишиваний розповів про зроблене міською владою Черкас щодо поліпшення соціального обслуговування жителів міста, в тому числі людей з особливими потребами. А саме: створено Центр надання адміністративних послуг, де прийом документів громадян ведеться у зручному просторому холі з пристосованими умовами для людей з особливими потребами. Також – встановлено світлофори, облаштовані звукосигнальними пристроями для сповіщення пішоходів. Крім цього, заплановано придбання тролейбусів та збільшення кількості інва-таксі з пристроями для підйому інвалідів-візочників та облаштованими місцями для них; пляжу для людей із інвалідністю; створення умов для того, щоб все, чим цікаві і багаті парки міста, було доступним і для інвалідів (особливо візочників).

За даними Фонду соціального захисту інвалідів, сьогодні в Україні проживає більше 2,5 мільйонів людей з особливими потребами. За даними 142,5 тис. підприємств, які подали звітність до Фонду, кількість робочих місць, де фактично працювали інваліди, становить 261,6 тис. осіб, тобто 10 відсотків від усієї кількості людей з особливими потребами працевлаштовані.

Директор Черкаського міського центру зайнятості Оксана Щербак розповіла, що завдяки змінам до законодавчої бази з питань реалізації інвалідами права на трудову зайнятість, вони отримали право стати на облік у Центри зайнятості та, у разі відсутності для них підходящої роботи, отримати статус безробітного й допомогу з безробіття.Також вона ознайомила присутніх з порядком реєстрації громадян, пошуком роботи, професійної підготовки та перепідготовки та іншими напрямками діяльності міського центру зайнятості.Як у Черкасах допомагають людям з особливими потребами
15.08.2012 11:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter