Золотоніська община "Аме рома" вшанувала пам`ять ромів, вбитих нацистами під час 2-ї світової війни

Золотоніська община "Аме рома" вшанувала пам`ять ромів, вбитих нацистами під час 2-ї світової війни 2 серпня 1944 року 2 897 літніх людей, жінок і дітей, які залишилися в так званому "циганському таборі" ("Zigeunerlager") в Освенцімі-Біркенау, було вбито в газових камерах. Інформація та офіційне визнання винищення циган під час Другої світової війни, як і раніше, дуже обмежені - особливо серед молодих людей, зокрема серед рома.

З метою сприяння знання і розуміння долі циган під час нацистського режиму Золотоніська громадська організація община циган «Аме Рома» ініціювала проект, присвячений пам'яті жертв геноциду. Важливість і величезний вплив даного проекту були оцінені європейськими інститутами, вибравши його в якості одного з 7 національних проектів-переможців в рамках роботи міжнародного Фонду «Пам'ять, взаєморозуміння і примирення». У 2011 році проект отримав підтримку німецького фонду на кошти Німецької залізної дороги.

4 серпня молоді рома Золотоніщини на місцевому «Бабиному Яру» в мікрорайоні Струнківка зібралися, щоб згадати долю тисяч циган під час Другої світової війни.
07.08.2012 17:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter