Якість українських сирів, які експортуватимуться в Росію, перевірятиме лабораторія ДП "Черкасистандартметрологія"

Якість українських сирів, які експортуватимуться в Росію, перевірятиме лабораторія ДП "Черкасистандартметрологія"Днями до Черкас прибуває інспекційна комісія російських фахівців у сфері споживчого нагляду – для остаточного затвердження лабораторії ДП «Черкасистандартметрологія» у якості однієї із двох, що проводитимуть перевірку твердих сирів, які експортуватимуться до Росії.
Лише черкаська лабораторія ДП «Черкасистандартметрології» та київська «Укрметртестстандарт» - із 16 запропонованих російській стороні українських лабораторій - були попередньо відібрані для забезпечення контролю якості усього сиру, призначеного на експорт до Росії. Визначення лабораторій, що зможуть забезпечувати якісні дослідження сирної продукції, стало ключовим у вирішенні питання зняття російською стороною обмежень на постачання української молочної продукції на російський ринок. Обидві лабораторії – і черкаську, і київську - акредитовано згідно вимог європейських та міжнародних стандартів та оснащено необхідним сучасним обладнанням для здійснення усіх видів досліджень молочної продукції. До остаточного затвердження лишилось лише проведення інспекційного контролю обох лабораторій спеціалістами російського споживчого нагляду. Для взаємного визнання результатів досліджень якості молочної продукції російські фахівці планують провести міжлабораторні порівняльні випробування зразків продукції, узгодити методики проведення досліджень, затвердити відповідність лабораторного обладнання та компетенції персоналу.
- Наша лабораторія може проводити дослідження молочної продукції за більш як 30 показниками. У тому числі – і виявляти наявність у молочній продукції рослинних жирів, що можуть робити лічені лабораторії в Україні, - констатує директор ДП «Черкасистандартметрологія» Віктор Білоусов. – Протягом 2011-2012 років наші лабораторії провели дослідження 390 зразків лише молочної продукції, зокрема – і 300 зразків твердих сирів, у тому числі – і для експорту. Для виконання досліджень якості української продукції для зовнішніх ринків ми маємо і висококваліфікований персонал, і все необхідне обладнання. Стосовно міжлабораторних порівняльних випробувань зразків продукції, то наші працівники систематично беруть у них участь – останнього разу у Великобританії - із високими результатами.
16.07.2012 09:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter