У Черкасах шукають 60 присяжних

У Черкасах шукають 60 присяжних Як інформують у Черкаському МВК, у Черкасах шукають присяжних, які братимуть участь у судових засіданнях. Ці люди слухатимуть виключно кримінальні справи про тяжкі злочини. Вони ухвалюватимуть рішення про те, чи мав місце злочин. Рішення ж щодо кваліфікації злочину і міри покарання прийматиме суддя. Присяжні, яких має обрати міська рада, працюватимуть на громадських засадах. Тому мерія Черкас шукає людей, які змогли б взяти на себе відповідальність вершити долі людей.
За словами керуючого справами МВК Миколи Кудрявцева, подібні суди присяжних уже давно діють у країнах Європи, Канаді, США, Англії, Швеції, Данії, Норвегії.
— Присяжні беруть участь у судових засіданнях судів першої інстанції виключно по кримінальних справах про тяжкі злочини, за які передбачено довічне позбавлення волі. Це справи про вбивство, терористичні акти, які призвели до загибелі людей, посягання на життя працівників правоохоронних органів, громадян інших держав тощо. Суд присяжних збирається тоді, коли обвинувачений заявляє клопотання про такий розгляд. У слуханні справи бере участь троє присяжних, — говорить Микола Кудрявцев.
Присяжні працюють на громадських засадах. Депутати міської ради мають обрати 60 осіб, які братимуть участь у судових засіданнях: по 30 людей на кожен район міста. Збиратимуть і пропонуватимуть цих людей комітети самоорганізації населення. Затвердити список із 60 присяжних міська рада має до 21 серпня.
На переконання Миколи Кудрявцева, запровадження в Україні інституту присяжних – це спосіб наблизити громаду до судової системи. Саме присяжні, а не судді, визначатимуть чи був вчинений злочин, чи справу щодо людини сфабрикували.
— На присяжних лягає велика відповідальність. Вони будуть тими, хто фактично вершитиме долі людей. Для людини, яка є присяжним засідателем, - це велика відповідальність і честь. Ми вирішили запропонували Комітетам самоорганізації населення як представникам громади у кожному мікрорайоні, які можуть надати характеристику людині, щодня спілкуються з безліччю громадян, надати списки таких людей. Вони мають поговорити з людьми, подати списки, а вже міська рада обиратиме серед них необхідну кількість присяжних, — зазначив Микола Кудрявцев.
12.07.2012 17:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter