На "Черкасиводоканалі" вихваляються німецьким витокошукачем, який бачить несанкціоноване підключення навіть під землею

За інформацією КП «Черкасиводоканал», у черкаських комунальників з'явився новий прилад для виявлення поривів на мережах водопостачання та водовідведення, а також несанкціонованих підключень - витокошукач.
Ледь не щодня на міських мережах трапляються пориви, тому даний пристрій незамінна річ для Водоканалу. Визначити прихований витік, який ніяк не проявляється на поверхні, дуже складно, в той час як безцінні кубометри води витікають в землю. Майже кожен третій порив виявити вкрай важко. Траплялось, що витік виходив десь у стороні від труби, від місця пориву. Тоді водоканалівці розкопували грунт не один раз, а в кількох місцях. Завдяки новому пристрою зменшиться кількість земляних робіт.
Апарат німецький, з високою чутливістю. Складається з трьох герметичних датчиків, які з точністю до сантиметрів визначать місце пориву. За допомогою цього приладу за 10-30 хвилин можна обстежити ділянку мережі, довжиною до 3500 метрів. Працівникам “Черкасиводоканалу” варто лише розмістити мікропроцесорні датчики по різних сторонах трубопроводу від можливого місця витоку води. Після закінчення запису даних датчики забирають та встановлюють у кейс, і зчитують на комп'ютер. За певний проміжок часу фахівці підприємства отримують координати можливого місця витоку чи несанкціонованого підключення до мережі з точністю до сантиметрів.
За словами директора КП “Черкасиводоканал” Сергія Овчаренка, за допомогою цього приладу можливо виконувати моніторинг не лише мереж водопостачання та водовідведення.
02.07.2012 14:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter