Прокуратура: кладовища на вулицях Ватутіна, Франка, Можайського, Сурікова використовуються незаконно

Прокуратура: кладовища на вулицях Ватутіна, Франка, Можайського, Сурікова використовуються незаконно   Як інформують у прес-службі прокуратури Черкаської області з посиланням на старшого помічника прокурора Черкас Ю. Юрченко, прокуратурою міста Черкаси проведено перевірку додержання вимог Земельного кодексу України та Закону України "Про охорону культурної спадщини".
Встановлено, що, відповідно до звіту про кількість земель, розподіл їх по землекористувачам, власникам землі та угіддям Міськрайонного управління Держкомзему у м. Черкаси та Черкаському районі Черкаської області у місті Черкаси обліковується 49,4060 га земель історико-культурного призначення, з яких: 6,0 га обліковується за меморіальним комплексом "Пагорб Слави"; 5,8000 га – СТОВ "Черкаси (вул. Пацаєва,53); 27,3714 га - КП "Комбінат комунальних підприємств" (кладовища по вул. Ватутіна, вул. Франка, вул. Можайського); 0,0813 га – ПП "Хлібне Дерево" (вул. Гагаріна - Б.Хмельницького); 9,9998 га – Департамент ЖКГ виконавчого комітету Черкаської міської ради (кладовище по вул. Сурікова); 0,1535 га – ПП Готельно – ресторанний комплекс "Апельсин" ( по вул. Гагаріна).
Відповідно до ст.126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами, право оренди землі оформляється договором, який реєструється відповідно до закону. До повноважень міських рад у галузі земельних відносин на території міст, згідно ст. 12 Земельного кодексу України, належить розпорядження землями територіальних громад, надання земельних ділянок у власність та користування фізичним та юридичним особам.
Статтею 8 Закону України "Про поховання та похоронну справу" та наказом Держжитлокомунгоспу України №193 від 19.11.2003 року "Про порядок утримання кладовищ та інших місць поховання" передбачено, що організація діяльності в галузі поховання померлих здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері житлово–комунальної політики України, іншими центральними органами виконавчої
влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та їх виконавчими органами.
Також ст.23 вищевказаного Закону визначено, що для розміщення місця поховання рішенням уповноваженого органу в установленому законом
порядку відповідному спеціалізованому комунальному підприємству, установі, організації в постійне користування надається земельна ділянка.
Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад забезпечують планування та впорядкування території місць поховання згідно з генеральними планами забудови відповідних населених пунктів та іншої містобудівної документації з дотриманням обов’язкових містобудівних, екологічних та санітарно – гігієнічних вимог.
Проведеною перевіркою встановлено, що на даний час земельні ділянки на яких розташовані кладовища по вулицях Ватутіна, Франка, Можайського, Сурікова у м. Черкаси використовуються без правовстановлюючих документів, хоча відповідними рішеннями вони були передані на баланс КП "Комбінат комунальних підприємств" ще у 70-х роках.
У порушення вищевказаних вимог Закону Черкаською міською радою не вирішується належним чином питання щодо виділення бюджетних коштів на утримання кладовищ та надання земельних ділянок у постійне користування.
Аналогічна ситуація склалася і з меморіальним комплексом "Пагорб Слави", який розташований на землях історико – культурного призначення площею 6 га та тривалий час знаходиться на балансі КП "Комбінат комунальних підприємств".
З огляду на те, що виявлені порушення та недоліки в роботі органів місцевого самоврядування негативно впливають на стан законності у сфері земельних правовідносин, порушують права громадян, 30.05.2012 року на підставі ст.ст.20, 23 Закону України "Про прокуратуру" прокуратурою міста Черкаси на ім’я Черкаського міського голови внесено подання про усунення порушень вимог Закону України «Про поховання та похоронну справу», Земельного кодексу України.
12.06.2012 09:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter