Горкун: під час відвідин Черкаського СІЗО встановлено негативні факти, більшість з яких вже усунено

Горкун: під час відвідин Черкаського СІЗО встановлено негативні факти, більшість з яких вже усунено Як інформують у Черкаському МВК, минулого тижня до Дня захисту дітей члени спостережної комісії спільно з представниками служби у справах дітей Черкаської облдержадміністрації та міської ради відвідали Черкаський слідчий ізолятор та оглянули умови перебування неповнолітніх. На той момент у СІЗО перебувало 560 осіб, із них 6 неповнолітніх.
– Комісія не просто спостерігає за тим, як живуть, харчуються підсудні у виправних закладах, але й вживає заходи задля усунення певних недоліків утримання, – зазначає на своєму блозі секретар міської ради, голова спостережної комісії Віктор Горкун. – Під час відвідування СІЗО ми встановили негативні факти, за якими направили клопотання адміністрації установи по їх усуненню І уже більшість питань вирішено. Наприклад, минулого разу під час відвідування СІЗО ми вказали на перезавантаження СІЗО. Тоді там перебувало майже на 100 осіб більше, ніж відведено нормативами. На території виправної колонії № 62 відкрита дільниця СІЗО на 50 осіб, такі ж дільниці відкриті та відкриваються і в деяких інших районах області.
Спостережена комісія клопотала про сприяння у винайденні можливості реконструкції, облаштування будівлі, стін Черкаського слідчого ізолятора, можливості збільшення або покращення вентиляції, створення належних умов тримання засуджених осіб та осіб, які знаходяться під слідством або чекають на вирок, дотримання прав та їх законних інтересів.
Як зазначає Віктор Горкун, уже отримали відповідь від адміністрації СІЗО, де зазначається, що під час прогулянок засуджених працівником медсанчастини проводиться кварцування камер та вологе прибирання дезінфікуючими розчинами. Також уже відремонтовано вентиляційну систему, проведено косметичні ремонти коридорів та камер.
Цього разу спостережна комісія перевірила умови утримання та матеріально-побутовий стан камерних приміщень, у яких перебувають неповнолітні. Таких камер в СІЗО 5. Неповнолітні утримуються по 2-4 особи. Умови утримання задовільні. Кожного дня неповнолітні по 2 години мають змогу побути на свіжому повітрі у секторі для прогулянок. Всі утримувані в СІЗО чоловіки 1 раз на тиждень мають змогу митися в бані.
У СІЗО є кімната психолого-емоційного розвантаження для підтримки, адаптування до нових умов, реабілітації осіб. Психологи проводять постійно індивідуальну роботу.
Також є ізолятор для утримування інфекційних хворих. На час перевірки в СІЗО неповнолітніх інфікованих туберкульозом та ВІЧ-інфікованих не перебувало.
В установі навчаються неповнолітні учні. Але зараз учбовий процес не проводиться у зв’язку з літніми канікулами. Заняття в СІЗО проводять вчителі вечірньої школи, учні забезпечені підручниками на 100%.
Для організації короткотермінових побачень (до 4 годин) ув’язнених з відвідувачами в приміщенні СІЗО є 4 кімнати, де вони можуть спілкуватися через грати та скло на відстані до 1,5 метра. Є окрема кімната для побачень утримуваних в СІЗО жінок або неповнолітніх. Умови в цій кімнаті задовільні.
Встановлено, що відносно неповнолітніх в СІЗО, адміністрацією установи заходів фізичного впливу та спецзасобів не застосовувалось.
Члени спостережної комісії та представники служби у справах дітей мали змогу поспілкуватись та провести бесіди із неповнолітніми.
Скарг чи заяв із питань утримання чи матеріально-побутових умов від них не надходило.
08.06.2012 14:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter