Черкаські студенти відвідали Дніпровську водоочисну станцію

Черкаські студенти відвідали Дніпровську водоочисну станцію Як інформують у прес-службі КП «Черкасиводоканал», студенти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького мали можливість побачити, як річкова вода перетворюється в питну. Для них головний технолог КП "Черкасиводоканал" Олександр Гончаренко провів екскурсію на Дніпровській водоочисній станції (ДВС). Екскурсія розпочалася біля станції І підйому. Перед безпосереднім ознайомленням з повною технологічною схемою роботи водоочисної станції, Олександр Володимирович розповів гостям про історію побудови.
- Дніпровська водоочисна станція введена в дію в 1975 році та є головним джерелом водопостачання на місто. Вона розташована на березі Дніпра на відстані 25 км від міста біля села Сокирно, - зазначив Олександр Гончаренко.
Джерелом водопостачання міста є річка Дніпро. Якість річкової води характеризується високим рівнем органічного забруднення, заліза та мікробіологічними показниками.
- Протягом останніх 3-4 років відбулися значні зміни в технології водопідготовки, - зазначив Олександр Володимирович. - Насамперед ми відмовилися від сірчано-кислого алюмінію в якості коагулянту, перейшли на більш сучасні реагенти, які дозволяють значно зменшити вміст алюмінію у воді та поглибити якість технологічної обробки. Ми використовуємо як новітні українські реагенти, так і польського виробництва. В 2010 році набув чинності новий, більш жорсткий стандарт якості на питну воду. Він уніс свої корективи і в роботу «Водоканалу».
Опісля студенти простежили шлях, який проходить вода із Дніпра, доки стане придатною для споживання. Головний технолог розповів про методи очищення води, які нині використовує підприємство. Ознайомив з повною технологічною схемою роботи водоочисної станції. Розповів про основні процеси підготовки питної води для споживачів (від освітлення та фільтрування до приготування та подачі у будинки черкащан).
Також студенти ознайомились з роботою хіміко-бактеріологічної лабораторії станції, де фахівці розповіли їм, як досліджуються та контролюються, відповідно до встановлених норм, проби води з річки Дніпро до та після очищення. Тут вони змогли порівняти річкову воду з питною і переконатися, що на виході в розподільну мережу міста питна вода повністю відповідає нормам.
07.06.2012 16:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter