У "Хрещатик-Сіті" проходить виставка фотознімків часів Великої Вітчизняної

У торговельному центрі «Хрещатик-Сіті» до Дня Перемоги відкрили виставку ретро-знімків часів Великої Вітчизняної війни. Фото форсування Дніпра, військових дій та світлини міста під час війни збирали в черкащан, а організувати виставку допоміг голова громадської організації «Рідне місто Черкаси», депутат Черкаської міської ради Сергій Отрешко.
Днями захід колективно відвідали учні школи № 15, які активно долучилися до збору фотографій. Запросили сюди й очевидця подій – ветерана Аркадія Маренкова.
86-річний дідусь охоче розповідав дітям про події тих років. Потрапивши на фронт у 16-річному віці, пробув там 800 днів. Зауважує: про кожен з них можна розповідати цілі історії. Та чи не найбільше запам’яталися переправи через річки.
– На цих знімках я побачив свою молодість. Мені довелося переправлятися через багато річок – Дніпро, Дон, Віслу, Одер. Переправа – це найважчий вид бою. Ніколи не знаєш, який снаряд потрапить у твій плот, – розповідає ветеран.
У "Хрещатик-Сіті" проходить виставка фотознімків часів Великої Вітчизняної

Каже: всю війну солдати думали про те, як дійти до Берліна. А коли нарешті було оголошено про перемогу, почали вистрілювати патрони прямо в повітря.
– Все місто було білим, бо кожен житель вивісив з вікна білий прапор, – згадує він.
Історії про участь своїх дідів та прадідів у війні збирали і учні школи № 15. До цього їх залучила завідувачка шкільного музею Ольга Пономаренко.
16.05.2012 17:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter