Черкаські неурядові організації поділилися безцінним досвідом з іншими областями

За інформацією Всеукраїнської мережі «Громадські ініціативи України», у березні-квітні Всеукраїнська мережа «Громадські ініціативи України» проводила конкурс серед учасників семінарів та конкурсів міні-грантів, які проводились мережею у 2011-2012 роках на участь у навчальному візиті (короткотерміновому стажуванні) в неурядових організаціях України.
Метою конкурсу було передати найкращий успішний досвід діяльності громадських організацій на місцевому рівні, що входять до складу мережі «Громадські ініціативи України» активістам громадських організацій та ініціативних груп з Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської та Харківської областей.
Стажувальників приймали п’ять областей України. Кожна область презентувала свою діяльність в різних сферах діяльності громадського сектору.
Волинська область - співпраця неурядових організацій та муніципалітетів у вирішенні місцевих проблем;
Сумська область - розвиток молодіжних ініціатив в регіоні (на локальному рівні);
Одеська область - як організувати моніторинг за діяльністю влади;
Львівська область - механізми реалізації місцевої політики підтримки громадських ініціатив на прикладі Львівської міської ради;
Черкаська область - створення та практика успішної діяльності місцевих коаліцій за участю неурядових організацій.
Візит участників стажування до Черкащини відбувся 26 – 29 квітня.
Черкаські неурядові організації поділилися безцінним досвідом з іншими областями

В перший день в рамках візиту відбулася зустріч з головою Асоціації незалежних творчих ініціатив та співкоординатором коаліції МГО "Молода Черкащина" Сергієм Пасічником. Під час зустрічі активісти громадських організацій обговорили практики створення та успішної діяльності місцевих коаліцій за участю НУО. Сергій Пасічник розповів про структури коаліції, розподіл функціональним та галузевих напрямків діяльності, принципи взаємодії, а також про формат співпраці НУО області в рамках Громадської ради при ОДА Черкаської області.
Наступного дня учасники стажування ознайомилися з діяльністю Благодійної фундації "Паритет", голова якої Сергій Гончар є координатором коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну» та ініціатором прийняття регіональних нормативно-правових актів, що обмежують тютбнопаління в Черкасах. Особливу зацікавленість цей напрямок викликав у донецької делегації, адже там працює регіональна коаліція аналогічного напрямку «Донбас без тютюнового диму».
Після обіду гості відвідали Канів, де піднялися на Тарасову гору і вшанували пам'ять великого Кобзаря. В Каневі актуальним був досвід роботи ГО "Фонд розвитку "Шевченків край", очолюваного Яковом Прогнімаком.
07.05.2012 10:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter