Черкаська ОДА: до 9 травня на Черкащині планують завершити посівну кампанію

Черкаська ОДА: до 9 травня на Черкащині планують завершити посівну кампанію До Великодніх свят аграрії Черкащини завершили посів ранніх ярих зернових культур. А до 9 травня вони планують завершити посівну. Про це йшлося на брифінгу заступника голови облдержадміністрації Олексія Головка.
За словами Головка, господарства області до цьогорічної посівної кампанії були повністю забезпечені фінансовими та матеріально-технічними ресурсами (коштами, насінням високих репродукцій, мінеральними добривами, засобами захисту рослин та паливно-мастильними матеріалами).
Це дало змогу своєчасно здійснити підживлення озимих культур на більш ніж 283 тис. га. ( 119 % до запланованих площ) та якісно підготувати грунт під посів ярих на площі більш, ніж 429 тис. га, що становить 60 % до плану.
Ранні ярі зернові культури посіяно на площі 114,8 тисяч гектарів, що становить 100 % до завдання. Зокрема, посіяно ячменю на площі 96 тис. га, пшениці – 7 тисяч гектарів, вівса – 3 тисяч гектарів.
Нині активно здійснюється посів більш пізніших культур. Так, зернобобові (горох) посіяно на площі 8,8 тис.га (81 %), однорічні трави – 20,1 тисяч гектарів (71%).
На 62 тис. га (36 % від запланованого) вже посіяно технічні культури. Зокрема, соняшнику – на 42 тисяч гектарів (30%), цукрових буряків – 16 тисяч гектарів (39%), ярого ріпаку – 1,6 тисячі гектарів (38%) та інших технічних культур на площі 1,3 тисяч гектарів (38 %). Завершити посів технічних культур планується у межах 25-27 квітня.
За словами заступника голови облдержадміністрації Олексія Головка, попередній стан посівів озимини можна оцінити, як добрий на 28 відсотках площ, задовільний – на 54, та слабкі і зріджені посіви на 18 відсотках площ. Поки що не йдеться про необхідність їхнього пересіву.
18.04.2012 11:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter