Міськрада затвердила схему розміщення тимчасових споруд у Черкасах

Міськрада затвердила схему розміщення тимчасових споруд у Черкасах Міська рада Черкас затвердила схему розміщення тимчасових споруд у Черкасах. Цим документом регламентується, де можна розміщувати кіоски, торгівельні павільйони, лотки тощо, а на який територіях це робити заборонено. Як інформують у Черкаському МВК, до створення такого документу у міській владі йшли два роки.
За словами міського голови Черкас Сергія Одарича, був проведений великий обсяг робіт. Зокрема, провели повну інвентаризацію кожної тимчасової споруди. Виявилося, що з 1000 тимчасових споруд у місті в зону, де заборонено розташовувати кіоски і павільйони, потрапляє до 30%. Власникам цих споруд буде запропоновано протягом 5 місяців перенести їх у визначені зони.
— Насамперед, ми поставили собі за мету захистити підприємців, які впродовж тривалого часу займаються цим бізнесом, і у зв’язку із прийняттям цього рішення міської ради змушені будуть переносити тимчасову споруду на іншу ділянку. Тому на 5 місяців за ними резервується першочергове право на вибір нової території та перенесення туди своїх кіосків, — розповів Сергій Одарич.
Новими правилами обмежується розміщення тимчасових споруд біля культових будівель, пам’ятників, фонтанів, на оглядових і панорамних майданчиках ближче, ніж в радіусі 100 м. Також заборонено торгувати тютюновими виробами, алкогольними та слабоалкогольними напоями, якщо пішохідна доступність до об’єкту торгівлі менша 200 м. від території дошкільних, лікарняних і навчальних закладів.

Тимчасові споруди не розміщуватимуть:
— ближче ніж за 15 м до перехрестя вулиць;
— ближче ніж за 5 м до проїжджої частини доріг чи вулиць;
— на відстані пішохідної доступності менше 100 м від ринків та 50 м від стаціонарних магазинів.

Таким чином мерія хоче захистити підприємців, які ведуть торгівлю в стаціонарних магазинах.
— Підприємець вклав кошти, придбав чи орендував приміщення, завіз обладнання, відкрив магазин, а тут перед його фасадом з’являється кіоск, що починає торгувати в «чорну», з-під поли, не сплачуючи при цьому податків. То де ж справедливість? Ми таким чином захистимо інвесторів, які розвивають свій бізнес, — говорить Сергій Одарич.
Однак і тут є винятки. Перед стаціонарними магазинами дозволено буде встановлювати кіоски, які торгують квітами, газетами і журналами та де надаються послуги з дрібного ремонту годинників і взуття.
12.04.2012 10:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter