Делегація черкаських освітян кілька днів дихали Європою в Бад-Лібензелі

Делегація черкаських освітян кілька днів дихали Європою в Бад-Лібензелі Протягом тижня черкаські освітяни мали можливість отримати знання про Євросоюз та Німеччину, відвідати академію для вчителів, університет і Європейський парламент, поспілкуватися з депутатами Європарламенту, прогулятися вулицями університетського міста Тюбінгена. Делегація педагогів та учнів у рамках міжнародного освітнього семінару навчалася в німецькому містечку Бад-Лібензель, що в землі Баден-Вюртемберг. Міжнародний проект став можливий завдяки дружбі та багаторічній співпраці директора Першої міської гімназії Черкас Сергія Саєнка і експерта Ради Європи доктора Карлхайнца Дюрра.
Перебувала делегація в мальовничому містечку Бад-Лібензель, який своїми купальнями, екологічно чистим повітрям славиться на весь світ. Проживали педагоги й учні в стародавньому середньовічному замковому комплексі, де й проходила переважна частина семінарських та практичних занять. Першого робочого дня черкасці отримали інформацію про Німеччину, про землю Баден-Вюнтенберг, яка відома завдяки таким торговим маркам як «Мерседес», «Порше», «Х’юго Бос», «Бош» тощо. Окрему увагу лектори приділили темі Європи та Європейського союзу: політика, економіка, історія, проблеми та перспективи регіону. Другий день став більш практичним: учасники проекту, отримавши певні завдання, користуючись набутими знаннями, випробовували себе у ролі європейських парламентарів і міністрів провідних країн світу, намагаючись прийняти певні закони. Цього ж дня українську делегацію прийняв мер Бад-Лібензеля пан Баурте.
Одним із найбільш пам’ятних став третій день проекту – черкасці, перетнувши німецько-французький кордон через річку Рейн, відвідали місто Страсбург. Наші земляки завітали до Європарламенту, де поспілкувалися із віце-президентом Європейського Парламенту Райнером Віландом. Пан Віланд поділився своїм баченням подальшого розвитку Євросоюзу, теперішніми проблемами і можливою співпрацею з Україною. Депутатка Парламенту Ребека Хармс виявила глибоку обізнаність і заклопотаність станом справ нашої країни, зокрема щодо прав людини в Україні. Окрім того черкасці побували біля Ради Європи, до складу якої входить і наша держава, Європейського суду з прав людини, а також насолодилися красою міста – однієї зі столиць Євросоюзу.
У наступні дні освітяни ознайомилися з новітніми освітніми тенденціями та досягненнями спеціалістів Академії підвищення кваліфікації учителів і шкільних кадрів землі Баден-Вюнтенберг та Центру для вчителів університету міста Тюбінген. Експерт Інституту політичної освіти пан Рот у своєму виступі розкрив питання інтеграційних можливостей Болонської системи та додаткового потенціалу дистанційного навчання.
За словами керівника групи, директора Першої міської гімназії Черкас Сергія Саєнка, навчальний семінар у Німеччині – один із численних заходів, що дозволяють впроваджувати міжнародні вимоги і практики у навчально-виховний процес. Завдяки таким проектам в освітній системі Черкас є можливість дотримуватись міжнародних стандартів у сфері освіти і науки, підтримувати інтеграцію у міжнародній освітній простір.
У загальноосвітніх навчальних закладах Черкас активно розвивається міжнародне співробітництво. Чимало учнів та педагогів здобувають освіту за кордоном, долучаються до міжнародних обмінів. За інформацією Черкаської міської ради, лише в зазначеному Німецькому проекті вже взяло участь близько 200 черкасців.
06.11.2012 10:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter