Кузьмінський: половина студентів ЧНУ - хворі

Кузьмінський: половина студентів ЧНУ - хворіРектор Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Анатолій Кузьмінський розповів про стан готовності ВНЗ до першого вересня.
– Університет готовий по всіх позиціях і напрямках до початку нового навчального року, – зазначив Анатолій Іванович. – Перш за все, заклад забезпечено кадрами: 300 кандидатів наук, 70 доцентів, докторів, професорів, 6 академіків наук України.
За словами ректора, вступна кампанія пройшла успішно, не було жодної скарги чи апеляції.
– Державне замовлення ми виконали, і на 43 спеціальності було набрано 2 133 студенти. Так, на перший курс прийнято 1022 особи (на 377 більше, ніж у минулому році), з них державне замовлення – 800 (на 253 більше, ніж минулого року), – повідомив Анатолій Кузьмінський. – Найбільший конкурс був на такі спеціальності: правознавство – 30 заяв на одне бюджетне місце, видавнича справа та редагування – 27 заяв, туризм – 19, переклад – 14. Значно нижчий рейтинг у таких спеціальностей, як російська мова, математика, фізика.
Як наголосив Анатолій Іванович, досить важливою проблемою як для нього, так і для викладачів, є погіршення стану здоров’я студентів. Враховуючи показники 2011 року, людей з обмеженими можливостями навчається у закладі – 102, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи – 52, студентів з онкологічними хворобами – 9, цукровим діабетом – 10, хронічним психоневрологічним захворюванням (епілепсія) – 7. Загалом, хворих – 50 %, здорових – 49 %.
– Тому наш університет намагається створити максимальні умови для збереження здоров’я студентів,– підкреслив Анатолій Кузьмінський. Про це розповіли в управлінні інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації.
28.08.2012 16:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter