В Україні стипендії підвищено на 38 %

В Україні стипендії підвищено на 38 %Рішенням Уряду з 1 вересня підвищено стипендії студентам ВНЗ і учням професійно-технічних навчальних закладів на 38%.
Як повідомляє начальник Головного управління науки та освіти Черкаської ОДА Галина Гаврилюк, відповідно до рішення Уряду з 1 вересня 2012 року зростуть мінімальні стипендії студентів ВНЗ й учнів професійно-технічних навчальних закладів, а також стипендії дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.
– З 2008 року їх розміри практично не змінювалися і лише індексувалися на рівень інфляції, – зазначила Галина Миколаївна. – Тепер же базовий розмір стипендій збільшено, у середньому, на 38%. Зокрема, мінімальна стипендія учнів професійно-технічних навчальних закладів зросте до 275 грн., студентів ВНЗ I-II рівня акредитації – до 550 грн., студентів ВНЗ III-IV рівня акредитації – до 730 грн. Це рішення захищає право студентів на гідну стипендію.
За словами начальника Головного управління, Кабінет Міністрів подбав і про окремі незахищені категорії студентів, які значною мірою залежать від матеріальної підтримки держави. Так, з 1 вересня збільшено соціальні стипендії дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, а також учням професійно-технічних навчальних закладів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків – до 850 грн. на місяць. Це на 300 грн. більше за колишні виплати.
Студенти ВНЗ діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, а також студенти, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, тепер отримуватимуть 1760 грн. на місяць, що на 600 грн. більше, ніж раніше.
– Уряд також змінив пріоритети набору студентів ВНЗ. Вступна кампанія 2012 року – соціально спрямована, – підкреслила Галина Гаврилюк. – У 2012 році 250 000 студентів зможуть отримати вищу освіту безкоштовно, навчаючись на бюджетних місцях. Це втричі більше, ніж у 2011 році. Відповідно, більше талановитих юнаків та дівчат отримали шанс здобути затребувану професію, працювати на благо країни і власної родини. Кабінет Міністрів також змінив пріоритети при наборі студентів на бюджетні місця – збільшено фінансування підготовки технічних фахівців, брак яких Україна зараз відчуває. З одного боку, це забезпечить економіку країни дефіцитними кадрами, з іншого – дозволить отримати гарну освіту саме ті й категорії молоді, яка була позбавлена цієї можливості через недостатнє матеріальне забезпечення.
13.08.2012 08:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter