Опора: не в усіх черкаських внз готові приймати вступників з особливими потребами

Опора: не в усіх черкаських внз готові приймати вступників з особливими потребами За даними громадської мережі «Опора», не в усіх черкаських ВНЗ готові приймати дітей з особливими потребами.
Так, у Черкаському інституті банківської справи спочатку відмовлялися приймати документи на денну форму навчання у абітурієнта, хворого на епілепсію, мотивуючи це тим, що такі діти мають навчатися лише на заочній формі. Проте згодом документи все-таки прийняли. «У нас вже є дівчина з таким діагнозом і ми маємо з нею великі проблеми», – запевняють у приймальній комісії. Крім цього, кажуть: «Є окремий нормативний документ, в якому зазначено, що діти, хворі на епілепсію, мають навчатися лише на заочній формі».
Також члени приймальної комісії наголошують на тому, що строк чинності документів абітурієнта закінчується 31 липня, а на час, коли будуть оприлюднені списки зарахованих, документи будуть недійсні. Проте нині для абітурієнта виготовляють нові документи.
«Приймальна комісія прийняла нас дуже агресивно. Запросили лікаря, який при дитині почав розповідати, що такі, як вона, викидаються з вікна…», – розповідає мати абітурієнта Лариса Уманець. За її словами, документи сина подавали також і в київські виші. Там подібних проблем не було.
У Міністерстві освіти говорять, що нині в Україні немає законодавчих актів, які б обмежували вступ дітей з особливими потребами на конкретний напрям підготовки. Хоча напевно потреба у такому документі є.
Проблеми є і в забезпеченні умов для людей з особливими потребами в самих приміщеннях навчальних закладів. Наприклад, в Черкаському державному технологічному університеті немає пандусу, а лише високі східці, крім цього, відсутній туалет на першому поверсі, проте є автоматично розсувні двері. Натомість в Черкаському національному університеті пандус є, проте абітурієнту для того, щоб дістатися до кабінету приймальної комісії, необхідно піднятися по сходах на верхні поверхи, адже ліфту в корпусі, де приймають документи – немає. Дещо ліпша ситуація в Черкаському інституті банківської справи, де є пандус та автоматичні розсувні двері, проте навчатися дитині на візку буде проблематично, адже в університеті немає ліфта та спеціально обладнаних туалетів.
Варто зазначити, що подібні ситуації мають місце і в інших вишах України. Часто рішення про прийом чи не прийом документів таких абітурієнтів приймальні комісії приймають самостійно, що створює нерівні права для одних і тих самих категорій вступників на одні й ті самі напрями підготовки.
27.07.2012 13:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter