У Черкасах на базі ЗОШ №6 відкрився козацький ліцей

Справжніх козаків та козачок віднині виховуватимуть у Черкасах: тут на базі загальноосвітньої школи №6 відкрили ліцей. Як інформують у Черкаській ОДА, за його парти сіли 28 школярів з числа восьмикласників. Є серед них і дев’ятеро дівчат. Вони на рівні з хлопцями опановуватимуть усі тонкощі козацького життя, а ще – гартуватимуть свою силу і дух. Усі школярі мають спеціальну шкільну форму. На її пошиття власними коштами допоміг голова черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко.

Як розповів обласний очільник, ідею створення такого ліцею йому запропонували під час зустрічі з козацьким активом області. Уже в наступному році, сподівається, новостворений ліцей увійде в структуру Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького.
У Черкасах на базі ЗОШ №6 відкрився козацький ліцей

– В умовах сьогодення нам вкрай важливо насичити навчальні програми патріотичним змістом, духовністю й навіть військовою підготовкою. Я був свідком народження незалежності України, її основного закону – Конституції України, але тоді навчання в школах не було сповнене тим змістом патріотизму й національної ідей, – зауважив керівник області. – Саме з духовного слід перебудовувати ментальність людей, а починати варто з цієї землі, адже це – справжня Україна, де зароджувалося козацтво. Цей ліцей має добру перспективу на майбутнє. Хотілося б, аби на навчання сюди приїздили не тільки маленькі черкащани, а й школярі з усієї України.

За словами директора ЗОШ №6 Ірини Кравченко, першими учнями ліцею стали восьмикласники, оскільки саме на цьому етапі навчання в школах розпочинається допрофільна підготовка й можливе введення спецкурсів.

– Цей клас існуватиме як клас продовженого дня. У другій половині дня, після уроків, діти займатимуться в спортивних секціях та гуртках, де б ми ознайомити їх із навичками козацького єдиноборства, декоративно-прикладного й ужиткового мистецтв. А основний напрямок роботи, найсильніший, – це система виховної роботи, – розповідає Ірина Степанівна. – Загалом ідея такого дуже цікава, адже тут гуртки й спортивні секції одночасно перекликаються із народознавством.
01.09.2014 17:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter