У Черкаському онкодиспансері тривають дні відкритих дверей для жінок, які бажають обстежитись на наявність раку молочної залози

У Черкаському онкодиспансері тривають дні відкритих дверей для жінок, які бажають обстежитись на наявність раку молочної залози За інформацією Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА, на Черкащині з нагоди відзначення Всеукраїнського дня боротьби з захворюванням на рак молочної залози з 14 по 18 жовтня проводяться Дні відкритих дверей в обласному онкодиспансері для обстеження та інформування населення про важливість ранньої діагностики раку молочної залози.
За словами заступника головного лікаря обласного онкологічного диспансеру Ігоря Гайдая, ця акція покликана звернути увагу жителів області на серйозність ризиків захворювання на рак молочної залози, а також поінформувати про вирішальні чинники у запобіганні раку грудей, профілактику і лікування цієї хвороби. Тому з 9 до 14:00 години всі охочі мають право пройти відповідні обстеження в закладі.
– У Черкаській області впродовж 9 місяців 2013 року взято на облік 300 осіб із захворюванням на рак молочної залози, із них 120 осіб – виявлено під час профілактичних оглядах.
Як наголошує Ігор Гайдай, все ж таки головним у боротьбі проти раку молочної залози залишається його раннє виявлення, що дозволяє поліпшити результати лікування і виживання пацієнтів. Тому жінкам рекомендовано щомісяця проводити самообстеження молочних залоз на наявність в них будь-яких змін: розміру, форми або контуру, появи ущільнень розміром з горошину чи більше, змін шкірних покривів молочної залози або соска (брижі, зморшкувата шкіра, лущення або запалення), почервоніння шкірних покривів молочної залози або соска, збільшення лімфатичних вузлів. Крім самообстежень, кожній жінці віком від 18 років потрібно раз на рік проходити обстеження у мамолога та виконувати ультразвукове обстеження молочних залоз, а досягнувши 40 років – профілактичне обстеження: огляд мамолога, мамографію або УЗД молочних залоз. Адже пізня діагностика злоякісних новоутворень обмежує можливості для лікування хворих.
15.10.2013 14:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter