Черкаські медики пропонують батькам вакцинацію дітей, щоб уберегтися від пневмококових інфекцій

Черкаські медики пропонують батькам вакцинацію дітей, щоб уберегтися від пневмококових інфекційЛікарі застерігають: пневмококова інфекція є причиною таких захворювань, як сепсіс, пневмонія, отит, менінгит у дітей та дорослих.. На сьогоднішній час найбільш ефективним методом попередження цих захворювань є вакцинація. Про те, як вберегти свою дитину від збудника небезпечних хвороб, фахівці черкаської медицини розповіли під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі.
- Зростання захворюваності на сепсис, менінгіт, отит, синусит, пневмонію, бактеріемію, викликане таким збудником як пневмокок (інша назва збудника - стрептокок пневмонії), є досить серйозною проблемою, актуальною для всього світу і для нашої країни, зокрема, - констатує директор департаменту охорони здоров'я Черкаської міської ради Олег Стадник. - Проблема попередження пневмококової інфекції стоїть перед фахівцями охорони здоров`я надзвичайно актуально і гостро. Глобальні проблеми, пов'язані із цією інфекцією: широке розповсюдження збудника (особливо, серед дітей, які відвідують дитячі садочки (колонії різних типів пневмокока стрімко засіюють носоглотку дитини і далі можуть викликати небезпечні захворювання); тяжкі ускладнення захворювань, які викликаються цим збудником (найбільший ризик ускладнень спостерігається у малюків віком до 5 років та літніх людей, старших 65 років); вартісне лікування; зростання нечутливості до антибіотиків, які найчастіше використовуються у практиці лікарів.
Пневмококова інфекція є причиною №1 смертності дітей до 5 років в усьому світі.
Щороку в Україні діагноз менінгіту ставиться близько 2 тисячам хворих, на гостру бактеріальну пневмонію хворіють до 80 тисяч дітей, а на отит – у 5 разів частіше. За 9 місяців цього року у нас, у абсолютних цифрах, зареєстровано 330 випадків захворюваності на пневмонію, у той час як у 2011 році їх було 203. Якщо у 2011 захворюваність запальними хворобами центральної нервової системи (менінгіти, енцефаліти, тощо) у регіоні склала 1 випадок, то цьогоріч зафіксовано уже 6 випадків.
Найбільш ефективним методом захисту від інфекційних хвороб є вакцинопрофілактика. На сьогодні фахівці МОЗ України обговорюють включення вакцинації проти пневмококової інфекції до Національного календаря щеплень, а поки що щеплення проти пневмококових хвороб є рекомендованим для усіх, хто бажає захистити себе чи свою дитину від цього збудника й хвороб, які він викликає, та обов’язковим для дітей та дорослих з певними захворюваннями. Батьки, що мають перестороги до вакцинації, повинні вирішити, наскільки ризик захворювання та його ускладнень перевищує ризик розвитку небажаних явищ після проведення щеплень та обговорити переваги й можливість проведення вакцинації з лікарем.
За словами обласного дитячого інфекціоніста Наталі Штепи, вакцинація проти пневмококових хвороб включена до Національних календарів вакцинації і є обов’язковою для дітей раннього віку у багатьох країнах світу. У цих країнах - із моменту впровадження вакцинації проти пневмококової інфекції для всіх дітей віком до 1 року - захворюваність на менінгіти, пневмонії та отити знизилася на 83%. Для України проблема включення цієї вакцинації у Національний календар вакцинацій є вкрай актуальною – оскільки смертність серед дітей у віці до 5 років від захворювань, викликаних цим збудником, у нашій країні значно вища, ніж в Європі.
Як зазначила лікар-імунолог Інна Кімлик, під найбільший ризик розвитку ускладнень підпадають саме діти, особливо діти до 1 року життя - кожні 20 секунд від пневмококової інфекції у світі гине 1 дитина. Ризик ускладнень від пневмококової інфекції у сотні разів вищий у дітей, які мають хронічні хвороби нирок, легень, уроджені вади серця та судин, ВІЛ-інфіковані, діти з імунодефіцитами, з бронхіальної астмою.
- Цим дітям вкрай необхідно обов’язково бути захищеними від цієї інфекції, - констатує Інна Кімлик. - Загалом, сьогодні лікарі усього світу з приводу пневмококових хвороб б’ють на сполох. У світі існує понад 90 типів пневмококу – тож, реально кожен із нас може перехворіти цією інфекцією щонайменше 48 разів – саме така кількість штамів здатна викликати хвороби у людини. Величезною проблемою лікування є зростання нечутливості цього збудника до антибіотиків – за таких умов, захворювання, які він викликає, просто нічим буде лікувати. Запровадження ж загальної вакцинації знизить кількість захворювань, ускладнень та смертність серед дітей до 5 років життя.
Наразі, за словами Інни Кімлик, є вакцини, ефективні як для дорослих, так і для дітей – виробництва США, Бельгії, Франції. Щеплення дитини від пневмококової інфекції можна починати з 6 тижнів життя дитини. Вакцинацію проти цієї інфекції можна проводити сумісно з іншими вакцинами, які є обов'язковими для дитини цього віку.
07.10.2013 09:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter