Томенко показав на прикладі Черкаської області, як місцева влада займається окозамилюванням

Народний депутат Микола Томенко звернув увагу на парадокс, коли місцеві чиновники протягом останніх місяців жодним чином не інформували громадськість і навіть Уряд про катастрофічну ситуацію з фінансуванням бюджетної сфери, зокрема – стосовно охорони здоров’я.
Для прикладу він згадав громадські слухання щодо стану медицини, які були проведені в липні у Черкасах за ініціативи М. Томенка, І. Геращенко та інших народних депутатів. «Тоді місцеві очільники галузі охорони здоров’я в місті та області заявили, що ця сфера забезпечена найкраще за весь період незалежності. Більше того, місцеві князьки, як тільки читали у пресі критику про недофінансування регіону, одразу вимагали від своїх підлеглих робити заяви, що все дуже добре. Виключенням були лише заяви кількох міських голів, які скаржились на недофінансування сфери охорони здоров’я», – зазначив Микола Томенко.
Він зауважив, що тепер нарешті вже і «чиновницька братія» розуміє, що ця неприкрита брехня про «покращення» може призвести до колапсу системи охорони здоров’я.
Так, зокрема, на сайті Черкаської міської ради з’явилася інформація від місцевих керівників охорони здоров’я про вкрай гостру ситуацію із станом фінансування галузі охорони здоров’я. Так, повідомляється, що «Поліклінікам і лікарням вже не вистачає коштів навіть на елементарні речі. Незабезпеченість по заробітним платам, транспортним перевезенням та іншим поточним питанням на сьогодні становить близько 34 мільйонів гривень. А у Першій міській лікарні навіть довелось переносити планові операції на інші дні через те, що надавачі послуг прання відмовляються працювати і вимагають погасити борги… Зараз відсутні медикаменти, у тому числі наркотичні лікарські засоби для онкологічних хворих, лабораторних реактивів тощо».
Микола Томенко звертає увагу голів обласних та районних держадміністрацій, які через побоювання втратити посади будь-якою ціною намагаються прикрасити ситуацію і дезінформують Уряд та Президента про реальний стан фінансування медицини, освіти та загалом бюджетної сфери, на те, що такі їхні дії призведуть до вкрай критичної ситуації. Водночас він заявив, що опозиція завжди була на боці місцевих громад щодо забезпечення бюджетного фінансування, незважаючи на те, хто очолює місцеву владу, і тому буде вимагати від Уряду профінансувати заборгованість усім місцевим бюджетам.
16.09.2013 17:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter