28 липня в Черкасах відбудеться акція "Переможемо С!"

28 липня в Черкасах відбудеться акція "Переможемо С!"28 липня, у Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами, у Черкасах, як і в більшості міст України, відбудеться акція «Переможемо С!»
У цей день громадські організації та небайдужі активісти нагадають Уряду країни та привернуть увагу широкого кола громадськості до 3,5 млн. інфікованих гепатитами людей в Україні та до зобов’язання держави затвердити Державну цільову соціальну програму з протидії поширенню вірусних гепатитів з виділенням коштів на лікування.
Нагадаємо, відповідну постанову КМУ схвалено ще 29 квітня, утім державна програма досі не затверджена. За розрахунковими даними в Україні понад 3,5 млн. людей інфіковані вірусними гепатитами. З них близько 1,2 млн. – вірусами гепатиту С. Найчастіше зараження відбувається через нестерильні медичні, стоматологічні та косметологічні інструменти. При цьому, більшість людей не знають про те, що вони інфіковані: у 80% випадків хвороба розвивається безсимптомно, непомітно для людини та переходить у хронічну стадію, яка закінчується цирозом і раком печінки. Внаслідок обмеженої конкуренції (право на виробництво препаратів для лікування гепатитів є лише в двох фармацевтичних компаній), вартість курсу лікування в Україні становить $14 000. Така ціна є недоступною для більшості наших громадян і часто є причиною побоювання чи небажання обстежуватися.

План заходів у м.Черкаси (акція проходить по єдиному сценарію по всій Україні)

11.00 - флешмоб на «Мосту закоханих» парку «Ювілейний» (50-річчя Жовтня).
11.15 - брифінг для журналістів за участі представників медичних структур, неурядового сектору, громадських активістів Черкащини, людей, яких безпосередньо торкнулася проблема гепатиту С, готових поділитися своєю життєвою історією.

12.00 - 19.00 - тестування в мобільній амбулаторії, під час якого бажаючі зможуть безкоштовно пройти експрес-тестування на гепатити, у тому числі на гепатит С, одержати практичні рекомендації з профілактики та діагностики вірусних гепатитів, основних дій у разі діагностування інфекції та лікування
12.00 - 19.00 - розповсюдження інформаційних матеріалів волонтерами та учасниками акції, робота «живої бібліотеки» у формі спілкування з «живою книгою-людиною», консультування відвідувачів парку та пляжу медичними фахівцями.
Акція організована на регіональному рівні в рамках всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!», ініційованої Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні у червні 2012 р. за підтримки МФ «Відродження». Головна мета кампанії – висунути вимоги до Уряду України стосовно оприлюднення достовірної статистичної інформації щодо захворюваності та розповсюдженості гепатиту С в країні; остаточне затвердження Кабміном Державної цільової програми з протидії поширенню вірусних гепатитів; розробка та затвердження протоколу лікування вірусних гепатитів, який відповідатиме міжнародним стандартам; забезпечення державних закупівель якісних та безпечних ліків, запровадивши дієві механізми для подальшого зниження ціни на ліки, у т.ч. шляхом організації вітчизняного виробництва якісних медпрепаратів.
24.07.2013 15:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter