Усіх черкаських дівчат від 9-ти до 12-ти років вакцинують від раку шийки матки

Усіх черкаських дівчат від 9-ти до 12-ти років вакцинують від раку шийки маткиЗа рахунок місцевого бюджету проти однієї із найнебезпечніших онкохвороб у Черкасах цьогоріч вакцинують усіх школярок 9-12 років. Як інформують у Черкаському прес-клубі, Черкаси стануть другим містом України, що запровадить світову практику профілактики раку шийки матки.

- Саме ця недуга – нарівні із такою хворобою, як рак молочних залоз – є найбільш поширеною серед жінок і так само найбільш небезпечною. Щомісяця у місті виявляється біля 100 нових випадків раку молочної залози та до 50 – раку шийки матки і придатків, - констатує керівник Департаменту охорони здоров’я Черкаської міської ради Олег Стадник. - Два роки тому ми розпочали впроваджувати у Черкасах програму, за якою жінкам бюджетним коштом забезпечуються безкоштовні набори для проходження онкоцитологічних досліджень. Вчасне виявлення хвороби допомагає врятувати життя (ця хвороба вирізняється високою летальністю) та уникнути операцій, зазвичай – інвалідизуючих – коли інвалідами стають активні жінки працездатного віку. Відтак, ми намагалися зробити обстеження для жінок максимально доступними - і розраховували, що це допоможе підняти рівень раннього виявлення онкопатологій. Звичайно, це автоматично мало відбутись і загальне зростання рівня захворюваності - за рахунок раннього виявлення хворих, вчасної їх постановки на облік та лікування. Відтак – виявлення хвороб, що передують онко, зросло аж у 10разів, а кількість виявлених підтверджених раків – утричі.
Тепер ми вирішили зробити наступний крок у профілактиці однієї із найбільш небезпечних жіночих онкохвороб. Ми вирішили запровадити передову світову практику у профілактиці раку шийки матки – вакцинацію. Оскільки у більшості випадків його виникнення пов’язане із вірусом папіломи людини, вчасна вакцинація унеможливлює зараження цим вірусом – і, відповідно, розвиток у майбутньому раку шийки матки. Це світова практика, що довела свою ефективність у десятках країн.
Відтак, було підготовлено статистичну вибірку стосовно дівчаток 9-12 років – найефективнішого віку для проведення такої профілактики. Їх у Черкасах близько 700 – і на проведення їх вакцинації та ревакцинації у міському бюджеті заплановано виділити близько 1 мільйона гривень. Наразі тривають тендерні процедури та інші підготовчі роботи до здійснення вакцинації, яка має розпочатись уже за місяць.
22.04.2013 12:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
08:49 23.04.2013 Shine:
Чому не уточнюється в повідомлені про те, скільки треба зробити вакцінацій для проведення повного курсу? Перша вакцінація за рахунок бюджета, а інші за чий кошт? В США проведення курсу такої вакцінації коштує близько 300 доларів.
08:40 23.04.2013 nickname:
По-перше, я не розумію, чому ставлять відразу перед фактом, що будуть вакцинувати УСІХ дівчаток?! Чому не запитують дозволу батьків на проведення даної процедури. На скільки я знаю, поставили перед фактом, що робитимуть її, а дозволу не брали.
По-друге, чому не говорять, яку саме вакцину будуть використовувати? Тоді є можливість пошукати про неї відгуки і зважити всі "ЗА" і "ПРОТИ" перед проведенням процедури вакцинування
По-третє, вакцинування проводиться проти ПАПІЛОМАВІРУСУ, а не проти раку шийки матки. Не лише це захворювання впливає на такий страшний діагноз. Навіть якщо жінка і не буде носієм цієї хвороби, але буде вести антиморальний образ життя, в якої будуть інші захворювання, які передаються статевим шляхом, то вона також може захворіти на рак шийки матки.
По-четверте, якщо у дівчини вже є даний вірус і їй ввести вакцину, ймовірність того, що у неї буде рак шийки матки зростає у рази. А де гарантія того, що дівчина у 12 років не має даного захворювання, чи воно не передалось їй від батьків під час її народження?
По-п'яте, і найголовніше, як на мене, потрібно проводити виховні години і пояснювати, як правильно себе поводити з чоловіками, як оберігатись, як не робити дурниць, як захистити себе від цієї недуги без вакцинування