В області буде створено Черкаську, Смілянську та Уманську станції швидкої медичної допомоги

В області буде створено Черкаську, Смілянську та Уманську станції швидкої медичної допомогиВ Україні триває реформування системи екстреної медичної допомоги. У кожній області шляхом реорганізації та об’єднання всіх існуючих підрозділів служб швидкої медичної допомоги, медицини катастроф і санітарної авіації планується створити єдину потужну оперативно-диспетчерську службу.
Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова неодноразово зазначала, що до кінця поточного року планується ввести в експлуатацію 27 таких служб в усіх регіонах України, які прийматимуть виклики та, використовуючи сучасні технології GPS-навігації, скеровуватимуть «швидкі» по всій області. Ця система дозволить направити на виклик саме ту машину, яка в цей момент є найближчою за місцезнаходженням, а не ту, за якою закріплено відповідний район.
Як інформують у Черкаській ОДА, структуру служби екстреної медичної допомоги на Черкащині після реформування буде представлено обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Окрім цього, як окремі відділення Центру, буде створено Черкаську, Смілянську та Уманську станції швидкої медичної допомоги. При цьому відділення центральних районних лікарень будуть перетворені у підстанції вищевказаних станцій.
Головним критерієм відкриття пунктів базування бригад швидкої медичної допомоги є забезпечення прибуття бригади на місце події протягом 10 хвилин у містах і 20 хвилин у сільській місцевості.
«Наразі у Черкасах діє 20 бригад екстреної медичної допомоги, в області – 103 бригади. Цього року, у зв’язку із нормативами, передбаченими новим Законом України «Про екстрену медичну допомогу», кількість таких бригад буде збільшено: у місті їх має бути 28, на Черкащині загалом – 127. Ми зробимо все можливе для того, щоб населенню області, незалежно від місця проживання, – у Черкасах, Умані чи віддаленому селі, екстрена медична допомога надавалася за єдиним стандартом», - наголосив голова ОДА Сергій Тулуб.
11.04.2013 09:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter