Звичайний садизм: пояснюючи свою тяганину з фінансуванням лікування хворих "Фрезеніуса., в ОДА вигинаються, як вужі на сковорідці

Звичайний садизм: пояснюючи свою тяганину з фінансуванням лікування хворих "Фрезеніуса., в ОДА вигинаються, як вужі на сковорідціУчора, 9 квітня, хворі на ниркову недостатність, які лікуються у приватному гемодіалізному центрі «Фрезеніус», мітингували на Соборній площі.
Як інформують у прес-службі ГУОЗ та МК Черкаської ОДА, позицію обласної влади виклав перший заступник начальника Головного управління охорони здоров'я та медицини катастроф Черкаської облдержадміністрації Олег Найдан.
– Нещодавно, на виконання доручення голови облдержадміністрації Сергія Тулуба, було підготовлено лист за підписом заступника голови ОДА Тетяни Прітченко керівнику ТОВ «Фрезеніус» Володимиру Подворному про готовність до укладання угоди на 2013 рік щодо закупівлі послуги з надання медичної допомоги хворим із хронічною нирковою недостатністю методом гемодіалізом в їх закладі. Наразі обласна влада чекає відповідь про дату підписання договорів.
Всі видатки стосовно послуг, які було надано цією установою жителям Черкащини протягом 2012 року, зафіксовані в сумі 8 млн. 600 тис. грн. Враховуючи проблеми з перерахунками коштів наприкінці минулого року, всю суму виплатити не вдалось. Однак, на найближчій сесії Городищенської районної ради буде прийнято рішення про остаточний розрахунок із «Фрезеніусом» за минулий рік.
Для того, щоб не виникала кредиторська заборгованість перед установою в майбутньому, прийнято рішення полегшити передачу цих коштів. Так, наприклад, районні й міські бюджети, які мають кошти на фінансування послуг хворих на ниркову недостатність, можуть укладати із «Фрезеніусом» прямі угоди. Для цього, за дорученням голови облдержадміністрації Сергія Тулуба, райдержадміністраціям та міськвиконкомам необхідно розробити та затвердити в установленому порядку програми для забезпечення надання медичної допомоги хворим із хронічною нирковою недостатністю, гемофілією, цукровим діабетом, онкологічним хворим, фенілкетонурією, хворим із ускладненим перебігом серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань. Зокрема, Драбівський район вже виділив кошти на закупівлю послуг на лікування цим методом у «Фрезеніусі». Тому керівництво райдержадміністрації чекає відповідь від закладу про укладання договору.
Також, варто відзначити, що в усьому світі фірма «Фрезеніус Медікал Кер» укладає угоди не з адміністраціями, а, безпосередньо, з медичними закладами для надання допомоги цієї категорії хворих.
Головне управління охорони здоров'я та медицини катастроф Черкаської облдержадміністрації буде плідно співпрацювати з громадськими організаціями щодо вирішення будь-яких проблем з цього питання.

Довідково:
На Черкащині проживають 181 хворий на ниркову недостатністю, із них 54 – жителі міста Черкаси.
У державних медичних установах отримують лікування 119 осіб, із них в обласній лікарні – 84 особи (заклад розрахований надавати допомогу 136 особам в 4 зміни), філія на базі Уманської ЦРЛ – 25 осіб ( розрахована на – 28 осіб в 2 зміни та 42 особи в 3 зміни), філія Звенигородської ЦРЛ – 10 осіб (розрахована на – 24 особи в 2 зміни, 36 осіб – у 3 зміни). У ТОВ «Фрезеніус» – 62 особи.
10.04.2013 12:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter