Нова "війнушка" Стадника: у черкаській стоматполіклініці "протезні" гроші йшли на "необмежені" премії бухгалтерам

Нова "війнушка" Стадника: у черкаській стоматполіклініці "протезні" гроші йшли на "необмежені" премії бухгалтерам Перевірка діяльності Черкаської міської стоматологічної поліклініки виявила низку порушень. Як інформують у Черкаському МВК, самовільне нарахування адміністрацією закладу собі премій з коштів, які виділялись з міського бюджету на зубопротезування пільгових категорій громадян. А також зловживання медичних працівників щодо обліку пільговиків, ведення документації, яка стосується особистої інформації лікування хворого, а також обліку роботи персоналу. Матеріали щодо законності отримання працівниками Черкаської міської стоматологічної поліклініки премій передані до прокуратури. Зараз триває досудове слідство.

Директор департаменту охорони здоров’я Черкаської міської ради Олег Стадник розповів, що у червні минулого року було здійснено прийом-передачу справ у Черкаській міській стоматологічній поліклініці у зв’язку зі звільненням головного бухгалтера. Перевірка виявила значні зловживання адміністрацією закладу. А саме, що за період 2011 року та 5 місяців 2012 року шляхом підроблення документів здійснювалась виплата премії працівникам бухгалтерії в необмеженому обсязі. Зокрема, при перевірці книги наказів закладу була відсутня реєстрація наказів на преміювання працівників. Матеріали за виявленими фактами передані до прокуратури.

– Про колишні зловживання та відповідальність було проінформовано та попереджено нове керівництво закладу. Проте під час проведення торік у жовтні внутрішнього аудиту у Черкаській міській стоматологічній поліклініці були виявлені нові факти зловживання бюджетними коштами, – розповів Олег Михайлович.

У ході дослідження з’ясувалось, що у закладі порядок постановки на чергу та подальшого обліку пільгових категорій громадян не визначений жодним розпорядчим документом, а сам процес відбувається згідно з «неписаними традиціями». Це призводить до випадків позачергового надання послуг та зловживання із бюджетними коштами, які виділяються на зубопротезування пільгових категорій.

У січні цього року до міської влади надійшла колективна скарга працівників Черкаської міської стоматологічної поліклініки, у якій ті вказували на порушення у роботі їх закладу.

– Після цього була здійснена чергова перевірка закладу, яка виявила, що ситуація у поліклініці не змінилась, а ще й погіршилась. Зокрема, значні зловживання були зафіксовані у веденні внутрішньої документації з обліку хворих та фіксуванні обсягів роботи працівників, наданні послуг пільговим категоріям населення тощо. Висновки комісії подані міському голові, – повідомив Олег Стадник.

За його словами, також нинішнє керівництво закладу поширює недостовірну інформацію серед працівників та населення міста щодо звільнення колективу та подальшого закриття Черкаської міської стоматологічної поліклініки, що є повною нісенітницею. Мовляв, до цього призведе можлива зміна статусу Черкаської міської стоматологічної поліклініки з комунального закладу на комунальне некомерційне підприємство.

– Не вирішуючи проблеми закладу, керівництво втягує колектив у політичні протистояння. У Черкасах – 9 медичних закладів ( 3 лікарні та 6 поліклінік) уже переведені у статус комунальних некомерційних підприємств і жодне з них не було закрито чи звільнено працівників, – наголосив Олег Михайлович.

Також акцентував, що цьогоріч у міському бюджеті закладено на 30 відсотків більше коштів для компенсації за пільгові категорії, які лікуються у цьому відділенні. Тому усі незахищені категорії громадян – лікуватимуться безкоштовно, як і раніше.

Водночас Олег Стадник зауважив, що настав час уточнити, куди йдуть кошти і скільки реально коштує наша безкоштовна медицина. А у стоматології – особливо. Адже вже були зафіксовані випадки, коли деякі медичні працівники заробляють на себе на міському майні, на бюджетному обладнанні. Тому нині у стоматологічній поліклініці обраховують вартість кожної послуги.
25.03.2013 17:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
11:33 26.03.2013 victor:
Саничу: "Провінція" не проти. Пишіть...
11:05 26.03.2013 Sanych:
Стадник - брехун. Ось він пише: Про колишні зловживання та відповідальність було проінформовано та попереджено нове керівництво закладу.
Але ж мовчить, що саме нове керівництво стоматполіклініки знайшло цей факт і почало бити в усі дзвони. А Стадник - примітивно примазався. Бо на інше мізків не вистачає.
Ще стадник пише: – Не вирішуючи проблеми закладу, керівництво втягує колектив у політичні протистояння. У Черкасах – 9 медичних закладів ( 3 лікарні та 6 поліклінік) уже переведені у статус комунальних некомерційних підприємств і жодне з них не було закрито чи звільнено працівників.
Можливо, це і правда. Може і не закриють. А може і закриють. Особливо враховуючи те, що на приміщення стоматполіклініки вже поклав око депутат М., який дуже дружний зі Стадником.
В мене взагалі є певні сумніви щодо адекватності Стадника. Якщо Провінція не буде проти, можу написати цілу статтю по кожному зі звинувачень Олега. Але тоді йому доведеться, якщо в нього залишилося хоч щось від людини, вибачитися за ті відра лайна, які він ллє на колектив стоматполіклініки.