Брожик переміг: Хворих з "Фрезеніусу" лікуватимуть за кошти районних бюджетів

Брожик переміг: Хворих з "Фрезеніусу" лікуватимуть за кошти районних бюджетівНевдачею завершилася спроба опозиційних депутатів Черкаської обласної ради виділити кошти на лікування хворих гемодіалізного центру "Фрезеніус". На сесії обласної ради більшість проігнорувала заклик опозиціонерів знайти гроші на лікування в обласному бюджеті.
"Раніше такі хворі були приречені помирати. За президента Ющенка в державі почали відкриватися гемодіалізні центри, – каже депутат обласної ради Любов Майборода. – В Черкасах і Чернігові покликали іноземного інвестора зі світовим ім'ям – фірму "Фрезеніус". В усій Україні саме з обласних бюджетів фінансують лікування хворих на ниркову недостатність. Лише в Черкаській області цього не роблять. На останній сесії обласної ради депутати від більшості проголосували за те, щоб хворих "Фрезеніусу" лікували за рахунок районних бюджетів. Фактично, третина куцих коштів, виділених районами на потребу медицини підуть на потреби гемодіалізних хворих із "Фрезеніусу". Оскільки сума, потрібна на лікування одного хворого перевищує 100 тисяч гривень, то додатково має бути застосована процедура тендеру.
Опозиціонери кажуть, що пропонували владі виділити гроші з вільного залишку коштів обласного бюджету.
"Там було 43 мільйони гривень. Однак влада не виділила хворим нічого. Натомість 6,5 мільйона гривень дають комунальним ЗМІ на програми розвитку інформаційного простору. 2 мільйони 100 тисяч гривень на підтримку автопідприємства обласної ради, щоб чиновник дорогим автомобілем міг поїхати додому на обід. Півтора мільйони пішли на утримання будинку облради й адміністрації й 1 мільйон на програму профілактики злочинності. Між тим ці статті мають фінансуватися й фінансуються з державного бюджету".
Два роки поспіль хворі на ниркову недостатність на знак протесту проти обмеження фінансування їхнього закладу вдаються до жорстких акцій протесту: перекривають автомобільний рух та пікетують обласну раду й Кабінет Міністрів. Минулого року президент видав доручення, яким зобов'язав обласну владу вирішити проблему фінансування "Фрезеніуса". Однак чиновники проігнорували його заклик.

Юрій Стригун gazeta.ua
25.03.2013 15:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter