Замначальника черкаського ГУОЗ у Кабміні пообіцяв діалізникам з черкаського "Фрезеніуса" "закрити" всі фінансові питання

Замначальника черкаського ГУОЗ у Кабміні пообіцяв діалізникам з черкаського "Фрезеніуса" "закрити" всі фінансові питання Виплатити борг за лікування пацієнтів у діалізному центрі «Фрезеніус» вкотре пообіцяв заступник Голови обласного управління охорони здоров’я Черкаської ОДА, людям, які вийшли 14 березня 2013 року на пікет до Кабінету Міністрів України.
Більше 70 людей з хронічною хворобою нирок V стадії Черкаського і Чернігівського центрів гемодіалізу «Фрезеніус», пікетували кабінет Міністрів України з вимогою втрутитись у ситуацію, що склалась довкола фінансування Черкаського центру діалізу «Фрезеніус». Підтримати хворих, приїхали також пацієнти з Запоріжжя та Києва. Люди вимагали від влади розібратись у ситуації, що склалась довкола фінансування лікування пацієнтів у Черкаському центрі «Фрезеніус» та не позбавляти їх права на лікування у німецькому закладі, бо такого самого рівня якості гемодіалізу вони не зможуть отримати в обласних лікарнях.
Під час акції протесту пацієнти-гемодіалізники підписали та передали в Секретаріат Кабінету Міністрів офіційне звернення до Президента, Прем’єр-міністра та Міністра охорони здоров’я з проханням втрутитись у ситуацію, що склалась довкола їх лікування у Черкаському діалізному центрі «Фрезеніус». Після чого активістів Черкаської обласної громадської організації «Відродження життя» запросили до Кабінету Міністрів України, де вкотре пообіцяли розібратись у ситуації. Проте, за словами самих пацієнтів, це вже не перша подібна обіцянка, і, зважаючи на те, з якими перешкодами група пацієнтів їхала до Києва на акцію протесту, вони чиновникам не вірять. Також, за словами хворих на ниркову недостатність, в переддень проведення акції протесту у Києві, до палати приватної клініки «Фрезеніус», де проходили процедуру гемодіалізу пацієнти центру, увірвались правоохоронці і почали допит одного з хворих – голови Черкаської обласної організації інвалідів «Відродження життя» Самвела Устьяна, який в цей час саме проходив процедуру гемодіалізу. Допит інваліда І групи стосувався акції протесту проведеної пацієнтами діалізного центру у Черкасах 12 березня 2013 року. Також, як повідомили пацієнти, водій автобусу, який віз людей на акцію протесту до столиці 14 березня 2013 року, в дорозі відмовився їх везти до Києва та висадив у Борисполі, після того як отримав телефонний дзвінок. Люди, а більшість із них інваліди І групи, змушені були добиратись до Києва іншими можливими способами.
Нагадаємо, що перші акції протесту пацієнтів діалізного центру «Фрезеніус» розпочались у 2011 році, коли місцева влада Черкас з невідомих причин припинила фінансування лікування хворих та почала шантажувати їх переведенням назад на лікування до обласної лікарні. У 2012 році позиція обласної влади Черкас також призвела до масових протестів, після чого з’явилось доручення Президента владнати ситуацію з фінансуванням та врегулювати питання з іноземним інвестором. Проте доручення Президента так і не було виконано. Після ряду протестів у Черкасах, що відбувались вже цього року з’явилось також доручення прем’єр-міністра Азарова М.Я..
Слід зазначити натомість, що обласна влада Чернігова станом на сьогодні повністю розрахувалась за лікування чернігівських пацієнтів у німецькому центрі діалізу «Фрезеніус».

За даними «Національного реєстру хворих на хронічну ниркову хворобу» в Україні нараховується близько 450 000 людей з хронічною хворобою нирок. Нині держава забезпечує гемодіалізом лише 15% від усієї кількості хворих, що потребують такого лікування. Держава, за рахунок власних потужностей, не спроможна забезпечити гемодіалізом усіх хворих, хто цього потребує. У даній ситуації на допомогу державі прийшла всесвітньовідома німецька компанія «Фрезеніус», яка взяла на себе частину хворих, яким не вистачає місця в обласних лікарнях, зокрема, Чернігова та Черкас. Про що й було підписано протокол про наміри та договір про реалізацію між німецькою компанією та місцевою владою Чернігова та Черкас. Центри гемодіалізу «Фрезеніус» - у Черкасах і Чернігові, збудовані та введені в експлуатацію відповідно у 2009 та 2010 роках за кошти німецького інвестора, є найсучаснішими клініками, що оснащені та працюють за вищими європейськими стандартами. Проте, нині склалась ситуація, коли фінансування лікування пацієнтів гемодіалізного центру у Черкасах припинене. Влада Черкаської області не турбується про долю черкащан – пацієнтів гемодіалізного центру, таким чином ставлячи під загрозу їх життя. Нині, пацієнти відчувають на собі чергову спробу Черкаської обласної влади знищити діалізний центр і позбавити їх лікування.
15.03.2013 12:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter