На Черкащині проживають 14 людей з трансплантованими органами

На Черкащині проживають 14 людей з трансплантованими органамиЗа інформацією Головного управління здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації, в конференц-залі «Обласної лікарні – центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Черкаської обласної ради» відбувся круглий стіл. Як інформують у Черкаській ОДА, його тема – громадське обговорення законопроекту Міністерства охорони здоров’я України, що дозволяє використовувати органи українців після їх смерті, якщо вони не написали відмову від цього за життя. Законопроектом передбачається, що відмову від здачі органів потрібно буде зареєструвати в поліклініці за місцем проживання або відправити електронною поштою Держслужбі з трансплантації.
Зокрема, директор Координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин МОЗ України Руслан Салютін зазначив, що сьогодні в Україні успішно функціонують 7 трансплантаційних центрів, які розташовані на базі обласних лікарень.
– На жаль, ці центри не мають індивідуального цільового державного фінансування. Це викликає кризу трансплантації в Україні і призводить до фінансування зарубіжних клінік та фактичному інвестуванню зарубіжної медицини, – наголосив Руслан Вікторович.
Заступник начальника ГУОЗ та МК Наталія Лакуста відзначила, що нині в області проживає 14 хворих із трансплантованими органами (дев’ять із них – із пересадженою ниркою, троє – з трансплантованою печінкою, один – серцем і один – кістковим мозком).
– Але потреба у пересадках в рази більша, – підкреслила Наталія Михайлівна. – Тому важливе законодавче врегулювання усіх питань трансплантації органів і тканин, серед них і законодавчий захист медичних працівників від необґрунтованих обвинувачень.
Головний лікар КЗ «Обласна лікарня – центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Олександр Дудник повідомив, що станом на сьогоднішній день 165 жителів Черкаської області отримують процедуру очищення крові у відділенні гемодіалізу КЗ «Обласна лікарня – центр ЕМД та МК» Черкаської обласної ради і потребують трансплантації нирки.
– Прийняття Закону України могло б вирішити питання подовження життя тим, хто потребує пересадки органів та тканин, – зазначив Олександр Миколайович.
Учасники «круглого столу» підтримали законодавчу ініціативу Міністерства охорони здоров'я України.
17.12.2012 10:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter