Олег Найдан: хворим на гіпертонію частково відшкодують вартість ліків

Олег Найдан: хворим на гіпертонію частково відшкодують вартість ліків– Хворі на гіпертонічну хворобу отримають часткове відшкодування вартості ліків за рецептом, а аптечні заклади – за поданим раз на місяць реєстром, – про це під час інтерв’ю телеканалу ICTV повідомив перший заступник начальника Головного управління охорони здоров'я та медицини катастроф Черкаської облдержадміністрації Олег Найдан.
Артеріальна гіпертензія – одне з найбільш поширених хронічних захворювань серцево-судинної системи. Ця хвороба на сьогодні залишається однією з найважливіших проблем охорони здоров’я в усьому світі, тому що спричинює ряд серцево-судинних ускладнень, таких, як інфаркт міокарду, мозковий інсульт та серцева недостатність. Кожен третій українець має підвищений артеріальний тиск, зокрема, в Черкаській області зареєстровано близько 300 тис. осіб, хворих на гіпертонічну хворобу. Саме тому до цієї проблеми привертається пильна увага керівництва держави. З метою покращення ситуації, постановою Кабінетом Міністрів України було передбачено часткове відшкодування вартості ліків за рецептом для хворих на гіпертонічну хворобу.
За словами Олега Найдана, пацієнти, хворі на артеріальну гіпертонію, у будь-якому закладі охорони здоров'я можуть отримати рецепт на ліки та оплатити його в аптеці за референтною ціною, яка є нижчою за фактично роздрібну. Отримати рецепт можна у сімейного лікаря, кардіолога або терапевта за місцем проживання. Перший заступник начальника управління також наголосив, що дія пілотного проекту розрахована на два місяці – з 1 листопада і до кінця 2012 року. На сьогодні близько 160 аптечних закладів, що знаходяться в селах, селищах та містах Черкащини стали учасниками проекту.
Підсумовуючи інтерв’ю, Олег Найдан висловив переконання, що пілотний проект допоможе відпрацювати державне регулювання цін на лікарські засоби, а це, в свою чергу, дозволить запровадити часткове відшкодування вартості ліків від інших небезпечних для життя хвороб. В разі отримання позитивних наслідків від його впровадження, керівництво держави планує продовжити його і в 2013 році.
Про це повідомили в Черкаській обласній адміністрації.
03.12.2012 12:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter