В Умані - спалах дизентерії. Вже зафіксовано 21 випадок зараження

В Умані - спалах дизентерії. Вже зафіксовано 21 випадок зараженняЗа повідомленням Магнолія-ТВ, в Умані - епідемія дизентерії. Про це вчора на позаплановому засіданні повідомила головний санітарний лікар Умані Лариса Качанова:
– На сьогодні виявлено 21 випадок зараження і 7 випадків носійства інфекції. Це коли людина сама не хворіє, але розповсюджує захворювання. Перший випадок дизентерії було зафіксовано 4 жовтня, – зазначила пані Качанова. – Найбільш уразливою частиною населення є діти віком 5-9 років. Проте на сьогодні серед пацієнтів інфекційних відділень міста є і малюки віком від 1 року.
Як розповіла головний лікар СЕС, за останнє десятиріччя в Умані лише у 2007 році був зафіксований поодинокий факт носійства інфекції дизентерії.
– Вже давно у нашому місті не було такої ситуації з дизентерією. Певно, спрацював закон п’ятиріччя, коли раз на п’ять років на деякі захворювання може загострюватися вразливість людей, але такого численного випадку інфікування вже давно не було у нашому місті.
Загалом випадки інфікування виявлено у 10 закладах міста, серед них переважно школи і садочки. Найбільше випадків зараження зафіксовано у центральній частині міста.
– Наразі ситуація контрольована, і шляхи попередження мають зупинити випадки нових інфікувань. А уманчанам варто зараз стати уважнішими до продуктів харчування, – розповіла Лариса Петрівна. – Всі випадки захворювання на дизентерію, виявлені у нашому місті, мали слабко виражені симптоми. Через це інфекція підтвердилась тільки з допомогою лабораторних досліджень. Тому навіть при незначних проявах хвороби потрібно терміново звернутися до лікаря, і пройти лабораторне обстеження, адже дизентерія – захворювання, яке на все життя лишає свій слід у порушеннях роботи шлунково-кишкового тракту.
28.11.2012 15:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter