Інститут аналітики і адвокації: У регіонах сімейні лікарі тестуватимуть пацієнтів на ВІЛ

Протягом квітня-червня 2018 року у 12 регіонах України, де рівень поширеності ВІЛ-інфекції найвищий, через електронну систему закупівель лікарні придбали 102,3 тисячі швидких та лабораторних тестів для виявлення ВІЛ.

Під час дослідження фахівці Інституту аналітики і адвокації виявили, що у цих регіонах діють кілька проектів, які додатково до закупівель з державного та місцевого бюджетів забезпечують лікарні швидкими тестами.

За цей період тестів закупили у 5 разів менше, ніж протягом першого кварталу 2018 року.

- Зменшення обсягів закупівель тестів, що припадає на цей період, характерне для сфери медичних закупівель, адже пік оголошення закупівель щорічно припадає на лютий-березень. Дана особливість пов’язана в першу чергу із нюансами бюджетного фінансування, - пояснила Олена Дмитренко, менеджер напрямку моніторингу закупівель ІАА.
Інститут аналітики і адвокації: У регіонах сімейні лікарі тестуватимуть пацієнтів на ВІЛ

76% усіх закуплених тест-систем припадає на три регіони України. Найбільшу кількість тестів придбали у Донецькому регіоні - 43,3 тисячі штук - як і минулого року. У другому кварталі 2018 року на Херсонщині закупили 19,2 тис. тест-систем та 15,5 тис. - у Кіровоградській області. Зазначимо, що попереднього періоду ці регіони разом придбали всього 460 одиниць тестів.

Зважаючи на відмінності у використанні тест-систем під час боротьби з епідемією, традиційно розподілили придбані тести на 2 види: лабораторні та швидкі. Пропонуємо розглянути обсяги закуплених тестів різного виду у розрізі регіонів.

Серед замовників під час дослідження відмітили велику кількість лікарень різного профілю. На думку аналітиків, така тенденція є позитивною, адже дозволяє охопити тестуванням ширше коло пацієнтів, а відповідно підвищити рівень виявлення інфекції та у перспективі зупинити поширення епідемії.

30% лікарень, які закуповували тести протягом квітня-червня 2018 року, надають медичну допомогу на первинній ланці. Важливо також і те, що в рамках реформи охорони здоров’я, яка триває, сімейні лікарі отримають можливість тестувати на ВІЛ своїх пацієнтів самостійно у закладі, в якому працюють.

Аналітики ІАА відзначають, що збільшення обсягів придбання тест-систем лікарнями первинної ланки однозначно можна відмітити як позитивний показник спрощення процесу тестування на ВІЛ для пацієнтів. Оскільки чим більші запаси тест систем в лікарнях, де надають медичні послуги сімейні лікарі, тим більшій кількості своїх пацієнтів вони зможуть запропонувати таке тестування пройти а також протестувати тих, хто самостійно виявив бажання дізнатись про свій статус.
05.02.2019 13:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter