У міськраді Черкас пройшла зустріч з батьками на тему щеплень дітей і прийому в дитсадок

У міськраді Черкас пройшла зустріч з батьками на тему щеплень дітей і прийому в дитсадок Чи може дитина, батьки якої відмовляються від щеплень, відвідувати дитячий садок разом зі щепленими малюками? Як інформують у міськраді Черкас, це питання вчора в черговий раз обговорили під час спільної зустрічі з батьками директор департаменту охорони та медичних послуг Олег Стадник та директор департаменту освіти та гуманітарної політики Сергій Воронов.

За словами останнього, питання прийому дітей у дошкільні заклади вирішує особисто завідувач дитсадку, яка у своїй роботі керується законодавчою базою та нормативно-правовими актами, ухваленими на загальнодержавному рівні.

– Є чітко регламентований перелік документів при вступі дитини до дитсадку, серед яких – довідка щодо проведених щеплень, як того вимагає Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Тож якщо серед наданих документів її немає, ми просимо батьків донести, – наголошує Сергій Павлович.

Водночас додає, що у статті 15 зазначеного Закону, яка регламентує запобігання інфекційним захворюванням у дитячих закладах, йдеться, що прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров'я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом.

Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.

Дітям, які не отримали профілактичних щеплень, згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.

У разі якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.

Сергій Воронов також акцентує, що вищевказаний Закон визначає права та обов'язки громадян, а сфері захисту населення від інфекційних хвороб, а також – відповідальність керівників підприємств, установ і організацій у сфері захисту населення від інфекційних хвороб, яку несуть кримінальну відповідальність в разі порушення. Тому, зрозуміло, ніхто із завідуючих дошкільних установ не піде на таке свідоме порушення законодавства.

Виходом із ситуації у випадку, коли батьки свідомо відмовляються від щеплень своїх дітей, вбачає – індивідуальну форму навчання.

Олег Стадник теж демонструє присутнім у залі обуреним батькам низку нормативних документів та законодавчих актів з вказаного питання, обов’язкових до виконання, як представникам влади на місцях, керівникам установ та організацій, так і безпосередньо громадянам.

– Є батьки, які свідомо відмовляються від щеплень своїх дітей. Це – ваш вибір і територія відповідальності. Тоді як, приміром, Черкаси цьоріч отримали 29 тисяч доз вакцин для щеплень, які до кінця поточного року будуть використані. Адже профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов'язковими і включаються до календаря щеплень, – наголошує Олег Михайлович.

При підготовці дитини до дитсадку обов’язковим є огляд малюка у лікаря, який має видати документ, де зазначено загальний стан дитини. Крім цього, батьки мають надати – заповнені форми довідки з історією розвитку дитини, а також – щодо щеплень.
20.09.2018 08:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter