У Черкасах відкрили хоспіс

У Черкасах відкрили хоспісНевиліковно хворі люди, життєва стежина яких вже добігає кінця, у Черкасах мають змогу отримати належне лікування та догляд у комфортних умовах. Це стало можливим завдяки відкриттю терапевтичного відділення з ліжками паліативного лікування на базі КНП «Друга черкаська міська лікарня відновного лікування».
Перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Віктор Беззубенко наголосив, що поява такого відділення – необхідна для нашого міста. Оскільки паліативним хворим потрібні спеціальні умови, фахова допомога та турботливий догляд, що навряд чи тяжкохворий отримає вдома чи перебуваючи у звичайній лікарні.
У рамках міської Програми розвитку паліативної допомоги в м. Черкаси впродовж 2009 – 2012 років на допомогу тяжкохворим було спрямовано близько 214 тисяч гривень. За цей час було проліковано 432 таких хворих. Також до кінця цього року планується додатково виділити на паліативне лікування ще близько 74 тисяч гривень, повідомили у Черкаській міській раді.
Заступник директора департаменту охорони здоров’я Надія Гетьман розповіла, що з кожним роком спостерігається тенденція до збільшення кількості тяжкохворих з невтішними прогнозами на життя. Це, як правило, онкохворі з останніми стадіями, пацієнти після інсультів тощо.
Загалом щорічно у Черкасах паліативної допомоги потребують близько п’ятисот жителів. Тому вкрай актуальною є потреба у створенні відповідних умов для належного лікування та догляду за такими пацієнтами.
Раніше паліативні хворі змушені були перебувати у звичайних лікарнях, де через потік хворих їм не завжди приділялось достатньо уваги. Або ж удома, де частіше всього не було можливості отримувати належного лікування, зокрема, спеціальних знеболюючих (наркотиків), які можуть надаватись лише у медичних закладах.
Нині ж на базі Другої міської лікарні відновного лікування створено терапевтичне відділення з 15 ліжками паліативного лікування, яке переведено у відремонтоване окреме приміщення, придбано необхідне обладнання та устаткування для комфортного перебування хворих. Зокрема, спеціальні ліжка з перилами, крісла, м’який інвентар, ходунки, біо-туалети у палати для тяжкохворих та інше. До речі, перебування і лікування пацієнтів – безкоштовне. Усі витрати покриває міський бюджет. За винятком випадків, коли хворому потрібні спеціальні дороговартісні ліки, які ті купують самостійно.
Примітно, що ще півроку тому у будівлі, де нині перебувають тяжкохворі, знаходився Черкаський обласний центр здоров’я, діяльність якого зосереджувалась на адміністративній роботі та статистиці. Тоді як паліативні хворі змушені були перебувати у непристосованих приміщеннях.
– Раніше у цій будівлі було кілька чиновників, які перекладали папірці і ніякого відношення до лікувальної профілю не мали. Мені як куратору медичної галузі в Черкасах довелось втрутитись у ситуацію. І нині ми маємо гарне відділення для паліативних хворих, – прокоментував Віктор Беззубенко.
12.10.2012 15:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter