На Черкащині триває інформатизація закладів охорони здоров`я

Заклади охорони здоров'я інформатизують на Черкащині. Ця практика нині шириться на райони. Як інформують у Черкаській ОДА, про це сказав Юрій Ткаченко, перебуваючи на Золотоніщині. Минулої п’ятниці там відбулося виїзне засідання Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за участі заступника міністра Лева Парцхаладзе.
На Черкащині триває інформатизація закладів охорони здоров`я

Для початку учасники засідання ознайомились із системою охорони здоров'я Золотоніського району. Ще кілька років тому за ініціативи очільника області фахівці із громадської організації «Рух реформ» комплексно її проаналізували. На основі цього, після обговорень, була розроблена програма розвитку галузі.
На Черкащині триває інформатизація закладів охорони здоров`я

– Цей район ми обрали «пілотом» для локальних реформ, – розповів голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Завдяки злагодженій взаємодії влади на всіх рівнях, зокрема й нардепів звідси, вдається успішно їх утілювати. Ми бачимо, як змінюється Центр первинної медико-санітарної допомоги, Центральна районна лікарня тощо. Спільними зусиллями сюди залучено близько 30 млн грн із різних бюджетів – на ремонти, оснащення і, що дуже важливо, на впровадження інформатизованої системи супроводу пацієнтів. Простіше кажучи, електронної черги, електронних карток пацієнтів, електронної книги скарг тощо. Лікарі можуть у режимі реального часу консультуватися з колегами з обласних закладів, надсилаючи їм результати обстежень. Це – нова якість обслуговування і дуже важливий захід у межах реформи медицини, що ініційована Президентом України й Урядом. Загалом усі ці зміни в окремо взятому районі, місті стали можливими завдяки реформі децентралізації. Я вдячний також Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за продуктивну співпрацю і допомогу в реалізації наших проектів.

Приклад реформування медичних закладів Золотоніщини заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе назвав вдалим для поширення на інші області.

– Я вдячний голові ОДА, всій команді за втілення розвиткових проектів, – сказав урядовець. – Тут чітко відпрацьований алгоритм дій. Для нас це виїзне засідання важливе тим, щоби безпосередньо на місці дізнатися про всі ті проблеми, що заважають впровадженню реформ, щоби надалі спрощувати всі організаційні моменти. Плюс ми презентуємо нові проекти для реалізації в медицині, освіті й інших галузях.
13.11.2017 16:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter