Вже перші години роботи пересувного мамографа у Черкасах виявили підозру на рак молочної залози у двох черкащанок

Вже перші години роботи пересувного мамографа у Черкасах виявили підозру на рак молочної залози у двох черкащанок20 вересня у Черкасах стартувала безпрецедентна за масштабами медична акція із діагностики та раннього виявлення раку молочної залози. Місячник приурочено до Дня боротьби із раком молочної залози, який відзначається 20 жовтня, повідомили у черкаському прес-клубі.
Із 20 вересня по 20 жовтня у Черкасах працюватиме пересувний мамограф Черкаського обласного онкологічного диспансеру, що проводитиме безкоштовну діагностику РМЗ для всіх мешканок міста.

- Протягом місяця пересувний мамограф зупинятиметься у «спальних» районах Черкас. Про його появу завчасно інформуватимуть афіші та волонтери, що поширюватимуть профілактичні медичні буклети з інформацією про ризик РМЗ та можливість його уникнути, - констатував головний лікар Черкаського обласного онкологічного диспансеру, головний онколог Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської обласної держадміністрації Віктор Парамонов. - Наразі мамограф працює у районі кінотеатру «Мир», де уже за перші години його роботи дослідження пройшло понад 30 черкащанок, підозру на рак було виявлено відразу у двох обстежених жінок. Загалом, протягом одного дня обстеження на пересувному мамографі зможуть пройти до 50 черкащанок.

Крім проведення власне мамографічних обстежень, на базі автомобіля знаходиться і все необхідне обладнання для проведення експрес-діагностики рівня цукру крові та показників серцево-судинної діяльності, а також – УЗД (як допоміжного засобу мамографічної діагностики). У нас є домовленість із обласною лікарнею та обласним кардіологічним диспансером – стосовно можливості відразу спрямовувати до цих закладів людей, у яких буде виявлено хвороби, що потребують негайного лікування. Загалом, проведення акції має на меті виявлення передонкопатологій, онкологічних та інших небезпечних хвороб. Сьогодні Україна уже подолала бар’єр у 1 мільйон онкохворих. Це означає, що на рак хворий кожен 45-й українець. Завдяки унікальному для України пересувному мамографу (такий є лише у нас та у Криму), уже 8 рік поспіль ми можемо проводити діагностику РМЗ у найвіддаленіших куточках області. Проте з’ясувалось, що показники захворюваності на рак у обласному центру подекуди гірші, ніж у найвіддаленіших районах. Хоча і інформація про небезпеку, і можливість її діагностики (мамографія) саме у Черкасах набагато доступніша. В результаті проведення акції ми сподіваємось також на її пост-ефект: у вигляді зростання поінформованості жінок і – відповідно, зростання кількості жінок, що звернуть увагу на своє здоров’я та звернуться до лікарів у випадку виявлення підозрілих симптомів.

- Різниця між числом жінок, у яких з’являється рак молочної залози – і тими, хто звертається до лікаря, досить суттєва, - зазначив завідувач онкомамологічного центру Черкаського обласного онкологічного диспансеру, головний мамолог Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської обласної держадміністрації Олег Тюрін. – Щороку діагноз РМЗ встановлюється 16 тисячам жінок в Україні. 7-8 тисяч їх щороку від гине – через виявлення хвороби на пізніх стадіях, що не гарантують ефективного лікування, порятунку життя і здоров’я. Парадоксально, але при однаковому рівні захворюваності у Черкасах та Лисянському районі, у Черкасах вдвічі вища запущеність виявленого раку.

Торік на Черкащині було зареєстровано 486 нових випадків – і 2 жінки відмовились проходити лікування. Хоча це знадобиться їм рано чи пізно. І ефект лікування залежить саме від того, наскільки рано жінка почне лікуватися. Між різними стадіями хвороби лежить величезна різниця у вартості лікування, прогнозах, можливості зберегти життя і здоров’я людини. Тому від поінформованості жінок та раннього виявлення РМЗ залежить дуже багато.

Завідуюча рентгенодіагностичним відділенням Черкаського обласного онкологічного диспансеру Антоніна Рябчун продемонструвала рентгензнімки - яскраві свідчення того, що рак на початкових стадіях під час звичайного обстеження виявити буває просто неможливо і «побачити» його може лише мамограф.

- Кожній жінці 1раз на місяць просто необхідне самообстеження, а мамографія – також обов’язково - спершу 1 раз на 2 роки, після 50-ти – 1 раз на рік, - констатувала Антоніна Рябчун.
21.09.2012 14:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter