Черкаський обласний онкодиспансер отримав апарат для діагностики онкопатологій

Черкаський обласний онкодиспансер отримав апарат для діагностики онкопатологійУнікальне обладнання – кріостат, що дозволяє на якісно вищому рівні проводити діагностику онкопатологій – отримав днями Черкаський обласний онкодиспансер. Про це розповіли у черкаському прес-клубі. Сертифікат на придбання кріостата – разом із сертифікатом на придбання медикаментів для онкохворих дітей – загалом на 1 300 000 гривень, подарував закладу Благодійний фонд «За майбутнє Черкащини». Введення у дію нового обладнання допоможе одразу тисячам черкащан.

- Кріостат є унікальним незамінним обладнанням для точної діагностики поширення пухлини в організмі під час хірургічного втручання, - розповідає головний лікар Черкаського обласного онкологічного диспансеру, головний онколог Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської ОДА Віктор Парамонов. - У процесі операції цей прилад допомагає хірургам визначатись з необхідним обсягом втручання, не пропустити приховані метастази пухлини, відрізнити, під час операції злоякісний процес від доброякісного. Наразі обладнання уже працює – у тестовому режимі – і незабаром запрацює на повну потужність. Велика кількість хворих уникне повторних операцій, багатьом буде виконано органозберігаючі та менш інвалідизуючі операції. Враховуючи, що протягом року у Черкаському обласному онкодиспансері виконується близько 5000 хірургічних втручань, поява такого сучасного обладнання є уособленням розвитку, прогресу, а не виживання в охороні здоров’я - на практиці, для тисяч черкащан.

Нам необхідно змінювати загальну філософію медицини, забезпечити їй розвиток замість виживання…Не просто заміняти непрацююче обладнання на інше, а виходити на якісно інший рівень. Адже хронічна нестача фінансування медицини призвела до появи цілого ринку вторинного обладнання – «секонд-хенду», яке вже відпрацювало свій ресурс. Його ще можна підремонтувати, щось підфарбувати, умовно кажучи, і ще якийсь час воно попрацює. Але ж це не вихід: наука та техніка крокує далі, і ми не повинні лишатися позаду.
03.09.2012 10:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter