Президент України підписав Закон «Про екстрену медичну допомогу»

Президент України підписав Закон «Про екстрену медичну допомогу»Сьогодні Глава держави підписав Закон №5081-VI «Про екстрену медичну допомогу», згідно якого кожен громадянин на території України має право на безкоштовну, доступну, своєчасну та якісну екстрену медичну допомогу.
Законом передбачається створення єдиної Системи екстреної медичної допомоги в Україні. В рамках цієї системи шляхом реорганізації та об’єднання всіх існуючих підрозділів служб швидкої медичної допомоги, медицини катастроф і санітарної авіації створюється єдина потужна оперативно-диспетчерська служба. Вся інформація з території надходитиме в один центр, а не в декілька, як раніше. Єдина диспетчерська служба, оснащена сучасною технікою, контролюватиме пересування бригад, їхнє місцеперебування для оперативного забезпечення і чіткого контролю вчасного приїзду "швидкої".
Запропонована модель з початку цього року вже розбудовується у пілотних регіонах.
Реформування системи екстреної медичної допомоги не передбачає скорочення виїзного персоналу та кількості виїзних бригад, відбудеться лише оптимізація управлінського і допоміжного персоналу - за рахунок централізації частини функцій в єдиній обласній структурі. Кошти, що витрачалися на утримання дублюючих структур, будуть спрямовані на посилення оснащення виїзних бригад, підвищення якості підготовки персоналу.
Закон набере чинності з 1 січня 2013 року, повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров`я України.
14.08.2012 18:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter