У черкаських аптеках на основні лікарські препарати для гіпертоніків діятимуть єдині ціни

У черкаських аптеках на основні лікарські препарати для гіпертоніків діятимуть єдині ціниЗа інформацією головного управління охорони здоров`я та медицини катастроф, на Черкащині стартував пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.
Референтні ціни – єдині узгоджені ціни на однотипні ліки різних виробників, згідно з якими відбувається державне відшкодування витрат на ліки. Референтна ціна є максимально можливим рівнем реімбурсації.
Референтні ціни введено у 24 із 27 країн Євросоюзу. Робоча група при МОЗ вивчила міжнародний досвід регулювання цін на ліки у цих країнах. Індикативною групою для України стали ближчі сусіди: Польща, Молдова, Угорщина, Словаччина, Болгарія а також Латвія Угорщина та Сербія. Тобто ціни в Україні будуть орієнтовані на ціну аналогічних препаратів у цих країнах.
Дія пілотного проекту не поширюється на оригінальні патентовані препарати, а лише на генеровані. І лише на монопрепарати, в яких одна діюча речовина, а не комбінована з іншою (часто до складу ліків проти гіпертензії входять речовини сечогінної дії).
До препаратів, на які поширюється дія проекту, належать: еналаприл, лізіноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодіпін, ніфедипін. Кожен з цих препаратів має ряд міжнародних непатентованих назв, зареєстрованих в Україні. Тобто загалом це стосується 249-ти найменувань препаратів. Реєстр граничного рівня оптово-відпускних та порівняльних цін на них уже затверджений.
Референтна ціна ліків не може бути перевищена. Інакше постачальник нестиме за це покарання. Також буде передбачена відповідальність у вигляді позбавлення ліцензії закладу, якщо зазначених ліків не буде в асортименті.
Призначати лікарські засоби матимуть право лікарі загальної практики-сімейної медицини, дільничні терапевти, педіатри та кардіологи. Списки лікарів, наділених правом виписувати лікарські засоби, реєструються та включаються до автоматизованої інформаційної системи лікувально-профілактичних закладів охорони здоров'я.
Компенсовані лікарські засоби повинні бути виписані тільки на типових бланках рецептів. На одному рецептурному бланку виписується лише один медикаментозний препарат, але не більше, ніж для місячного курсу лікування.
Довідка: В області зареєстровано всього 380 571 хворих на артеріальну гіпертензію, що відповідає 3 565 на 10 тис.дорослого населення. На диспансерному обліку перебувають 320 275 осіб.
25.07.2012 10:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
11:40 25.07.2012 Mykola:
Чергова афера ригионалів: за рахунок міського бюджету на медицину, де бігають голодні церковні миші, фінансувати ще й ліки на гіпертонію.. Тепер медикаментів у поліклініках та лікарнях стане ще менше, а гіпертоніки будуть стояти в довжелезних чергах. Ганьба Сдаднику - бездушному брехливлму чиновнику!!