Майборода: на Черкащині триває безпрецедентне втручання державної влади в місцеве самоврядування

Майборода: на Черкащині триває безпрецедентне втручання державної влади в місцеве самоврядуванняСьогодні на позачерговій сесії Черкаської обласної ради депутати підтримали виділення 8,5 млн. грн.. на лікування хронічно хворих на ниркову недостатність. Цю суму буде передано в Черкаську обласну лікарню. Даний факт обурив депутата облради Любов Майбороду. Уривок з її сьогоднішнього виступу на сесії – нижче:

«…Хочу зупинитись на питанні порядку денного сьогоднішньої сесії - виділення коштів на лікування хворих з хронічною нирковою недостатністю. Проведення цієї сесії є наслідком непрофесійного підходу до формування бюджету зі сторони першого заступника голови ОДА Сергія Рябцева та начальника головного управління охорони здоров`я Володимира Брожика, які не заклали до обласного бюджету на 2012 рік кошти, необхідні для лікування ниркових хворих. Надання медичної допомоги методом гемодіалізу відноситься до третинного рівня спеціалізованої медичної допомоги і в переважної більшості областей проводиться за рахунок обласного бюджету. Так, Івано-Франківська обласна рада передбачила в обласному бюджеті 26 мільйонів гривень на обслуговування 7 діалізних центрів. Черкаська область передбачила в 5 разів менше. Некоректна поведінка обласної влади щодо пацієнтів центру гемодіалізу «Фрезеніус» обурила людей. Саме завдяки німецькому інвестору, були розроблені і затверджені Міністерством охорони здоров`я стандарти лікування, методика розрахунку вартості послуги ,що відповідає світовим вимогам. Наші хворі отримали якісне лікування в приватній клініці, де протягом 2-х років не зареєстровано жодного випадку зараження вірусним гепатитом, в той час як в обласній лікарні за 2011 рік зареєстровано 7 випадків. 80% хворих після лікування в «Фрезеніусі» мають нормальний гемоглобін, в той час як в обласній лікарні цей показник в чотири рази нижче. Рік і чотири місяці приватна клініка безкоштовно лікувала наших хворих, тому вони стали на захист свого права обирати медичний заклад.
На сьогоднішній день діалог між владою і «Фрезеніусом» триває і сподіваюсь завершиться юридичним оформленням стосунків. Разом з тим, примусове виділення субвенцій з районних і міських бюджетів на лікування ниркових хворих розцінюю як безпрецедентне втручання державної влади в місцеве самоврядування. Посеред року, коли місцеві бюджети затверджені, в умовах жорсткого дефіциту фінансів, обласна влада примушує районні бюджети направляти кошти на лікування «своїх хворих». Такої ситуації немає в жодній області України.. Виділення 8,5мільйонів гривень з бюджетів районів і міст до обласного бюджету розцінюю як обкрадання місцевих громад. Сергію Борисовичу, Ви губернатор не лише обласного центру, а і маленьких лікарень, де немає найнеобхідніших медикаментів. Вважаю, що кошти на лікування ниркових хворим мають виділятись з обласного бюджету. Тим більше, що в область прийшла додаткова дотація з держбюджету в розмірі 43 млн.грн. , за рахунок якої було б доцільно виділити кошти на гемодіаліз.
Мене непокоїть наступ обласної влади на місцеве самоврядування. На минулому тижні я мала зустріч з головами сільських рад, які скаржились на прямі вказівки голів райдержадміністрацій надавати різноманітні субвенції районним бюджетам. Це пряме порушення Конституції і ви, Сергію Борисовичу, як представник президента, маєте захищати місцевих громади. Якщо вже питання постало про виділення коштів з місцевих бюджетів на лікування ниркових хворих, то обласний бюджет має показати приклад. Коли місто Сміла, Корсунь-Шевченковський район знімають з бюджетних статей по 500 тис.гривень, то і ми маємо чинити гідно. У нас в обласному бюджеті закладено 3 млн. гр. на висвітлення діяльності влади. Вдвічі більше, ніж в попередньому році. Думаю, обласні чиновники і депутати – не самі бідні люди і здатні самостійно профінансувати висвітлення своєї діяльності. Пропоную: зменшити видатки на суму 1000000 (один мільйон гривень) по коду «засоби масової інформації» та направити 10000000 (один мільйон гривень) головному управлінню охорони здоров`я на лікування хворих з хронічною нирковою недостатністю. Мою пропозицію при прийнятті рішення прошу поставити на голосування…»

Від Провінції: пропозицію Майбороди підтримав 21 депутат від «Батьківщини» та Фронту змін. Рішення не прийнято…
04.05.2012 16:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
18:52 04.05.2012 JILLY:
Команда Тулуба діє як танк, знищуючи місцеве самоврядування. Любов Володимирівна права: обласна рада, де більшість належить Партії регионів, перетворилась у третьєсортний відділ держадміністрації.
18:42 04.05.2012 Panjero:
До чого підлі і мерзотні обласні чиновники. В районних лікарнях не має грошей за світло заплатити, елементарні ремонти не проводяться. А ці ненажерливі мільйонери останні копійки забирають. Жодного голосу ригионалам та їх сателітам!