У Черкаському Художньому музеї відкрилася виставка "українського Брейгеля" - Миколи Дзвоника

12 вересня Черкаський художній музей відкрив персональну виставку Миколи Дзвоника, автора розписів Свято-Михайлівського кафедрального Собору.
Дзвоник Микола Тарасович народився у травні 1963 року. Навчався в Дніпропетровському державному художньому училищі, пізніше продовжив навчання в Харківському художньо-промисловому інституті на факультеті монументально-декоративного розпису у викладачів Хмельницького А.А., Бикова Є.І. Після закінчення займається настінним розписом у православних храмах Харківської єпархії, м. Борисполя.
Дана виставка є унікальним явищем у художньому процесі Черкас. Відвідувачі мають рідкісну нагоду познайомитися з своєрідною манерою художника, яка будується на традиціях «старого малярства», що апелює до кращих зразків живопису минулих епох, зокрема Північного Відродження. У межах Черкас художником створюються роботи, які за своїм змістом мають позачасовий і світовий масштаб.
Манера письма митця лишається вірною засадам монументально-декоративного розпису. Більше того, художник надає перевагу точності з усіма законами світлотіні та перспективи. Характерні для академічного малярства прийоми дозволяють йому створити у просторі своїх полотен ірреальний світ ірреальних образів.
Основним об'єктом творчості майстра є події, що відбуваються в житті, сама реальність, враження, переживання, емоції, роздуми, бажання, внутрішній світ. Це картини для тривалого розглядання. Підтекст, двоїсті образи, вимагають спокійного, філософського сприйняття.
Митець надає високого значення мотивам пересічним. Сакральний характер його творів ¬¬– метафори на теми буття. Біблійний сюжет є однією з основних тем Високого мистецтва, який по-новому актуалізується художником, органічно поєднуючись з буденністю. Микола Дзвоник глибоко бачить і тонко відчуває, адже жодна з деталей композицій не випадкова, а є своєрідним символом чи знаком, що спрямовує глядача, як бачити і що бачити для себе. Кожна картина художника має глибоке смислове навантаження, спонукає глядача думати і співпереживати, шукати відповіді на питання. Митець веде постійний «німий» діалог з глядачем за допомогою своїх творів, які промовляють гучніше за будь-які слова. Його роботи, ніби стародавні рукописи, які потрібно не тільки захотіти, а й змогти прочитати і пережити.
Вашій увазі презентовано не лише 122 картини, які художник створив за останні п’ять років, а й нескінченне джерело смислів, питань та відповідей особистого світу сучасної втомленої просвітленої людини, яка інколи замислюється «Хто ми і куди йдемо?»…
Виставка діє з 12 вересня по 6 жовтня.
У Черкаському Художньому музеї відкрилася виставка "українського Брейгеля" - Миколи Дзвоника

У Черкаському Художньому музеї відкрилася виставка "українського Брейгеля" - Миколи Дзвоника


13.09.2013 09:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter