У Художньому музеї відкрилася виставка вуаєризму по-черкаськи

3 вересня у Черкаському обласному художньому музеї відкрилась персональна виставка живопису черкаської художниці Свєти Дзюби. Свєта є активною учасницею різних художніх проектів і перебуває у постійному вдосконаленні власної творчості. Ще з першої виставки вона намагається демонструвати задум не в єдиній картині, а об’єднує усі свої твори у серії, що наповнені індивідуальною стилістикою художниці.
Цього разу авторка відштовхується від терміну «вуаєризм»(що від французького слова «voyeur» перекладається як «глядач»). Також цей термін означає незначну сексуальну ваду. Але Свєта Дзюба у своїх картинах пропонує вийти за рамки загальноприйнятих шаблонів і взяти лише одне із складових значення – підглядання. Художниця інтерпретує по своєму «вуаєризм», пояснюючи, що її серія передає танець людських почуттів, а глядач зі свого боку невимушено стає їхнім свідком. Відбувається підглядання за відкритою емоцією, відкритим почуттям. Образно передати рівень відкриття чуттєвого художниця зуміла через асоціацію з оголеним тілом. «…Сопоставление провокативности ситуации к неприкрытости, динамичности ускользающего момента, безликость фигур освобождает от необходимости их осуждать. Остаются лишь неприкрытые чувства».
За манерою виконання твори Свєти Дзюби вирізняються стриманою вишуканістю кольорових нюансів та градацій. Тонкий рисунок поєднується з умовністю загальної композиційно-просторової побудови образу. За стилістикою твори досить аскетичні, мінімалістичні щодо деталей, лише конкретика образу в «умовному реалізмі». Характер робіт лишає певну недомовленість, варіативність прочитання авторського задуму, де варто включити власну асоціацію.
Виставка діє до 20 вересня.
У Художньому музеї відкрилася виставка вуаєризму по-черкаськи

У Художньому музеї відкрилася виставка вуаєризму по-черкаськи
03.09.2013 17:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter