"Спасибі Тарасу за шифер і за трасу": до 200-річчя Кобзаря відновлять 232 об'єкти

До відзначення 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка Черкащина готується кілька років: відреставрували приміщення будинку-музею Шевченка в Каневі, реконструювали територію Верхнього парку заповідника, пристань "Тарасова гора", виконали першу частину робіт у Нижньому парку, реставрували інтер'єри Успенського собору. Протягом року заплановані роботи на 232 об'єктах.

10 перспективних об'єктів для туристів, що підготують до святкування.

Садиба пана Енгельгарда в с. Будище Звенигородського району.

Планують створити комплекс, автентичний тому, що був за часів Тараса Шевченка. У приміщенні колишньої літньої дачі буде музей поміщицького побуту. Будинок управителя реконструюють під готель для туристів.
"Спасибі Тарасу за шифер і за трасу": до 200-річчя Кобзаря відновлять 232 об'єкти


Нині на колишньому панському обійсті розташована школа. Через зменшення кількості учнів її хотіли реорганізувати. Планують залишити початкові класи, а старших дітей перевести до школи с. Шевченкове.

Чумацька хата у с. Моринці Звенигородського району.

За переказами, вона належала селянину Мефодієві Тютюннику, який займався чумацьким промислом. Будівля приземкувата, шита сніпками, вибілена, тесана в яворовий зруб, у ній відтворено інтер'єр початку ХІХ ст. За ініціативи місцевих жителів 1964 року хату чумака викупили та перетворили на музей. Садибу реставрують і з'єднають у єдиний історико-туристичний комплекс із об'єктами Моринського меморіалу. Цьогоріч земельну ділянку навколо чумацької хати збільшили й упорядкували.
"Спасибі Тарасу за шифер і за трасу": до 200-річчя Кобзаря відновлять 232 об'єкти


Центр культури і дозвілля у с. Вільшана Городищенського району.

При центрі діє 17 дитячих колективів, де займаються майже 200 дітей. Але будівля закладу в аварійному стані, не опалюється. Узимку займаються в одній кімнаті, яку обігріває буржуйка та калорифери. Центр хочуть реконструювати. Біля закладу встановлять пам'ятник юному Шевченкові. Вже є чотири варіанти скульптури різних авторів.
"Спасибі Тарасу за шифер і за трасу": до 200-річчя Кобзаря відновлять 232 об'єкти


Літературно-меморіальний музей Тараса Шевченка у с. Шевченкове Звенигородського району.

Музей розташований на території батьківської садиби Тараса Григоровича. Тут відтворено хату батьків поета, збереглася могила матері. Неподалік — хата дяка Богорського, де навчався Тарас. Планують оновити експозиції закладу та облаштувати прилеглу територію.
"Спасибі Тарасу за шифер і за трасу": до 200-річчя Кобзаря відновлять 232 об'єкти


Музей "Останній шлях Кобзаря" у с. Мошни Черкаського району.

Відновлять садибу міщанина поляка Нагановського. Перебуваючи в Мошнах 1859 року, Кобзар зупинявся на постоялому дворі будинку Нагановського. Намалював тут "Краєвид у Мошнах". І в цьому ж селі був заарештований.

Канів:

Успенський собор

1861 року в соборі перебувала труна з тілом Шевченка. Останки поета перевезли з Петербурга. Тому реконструкція храму та прилеглих територій — у програмі підготовки. Із бюджету виділили 800 тис. грн.

Співоче поле

Його облаштують під Тарасовою горою в Нижньому парку Шевченківського заповідника. Тут щотижня планують проводити мистецькі заходи.

Церква Покрови Пресвятої Богородиці

Розташовувалася в урочищі Монастирок біля підніжжя Чернечої гори. Зовнішній вигляд її відтворено на малюнку французького художника Жана-Анрі Мюнца 1781-го. Саме її бачив Шевченко під час своєї останньої подорожі в Україну 1859 року.

Проектом реконструкції Нижнього парку передбачені роботи на таких об'єктах: будівлі адміністративно-наукового корпусу та господарчого блоку, павільйон для експонатів, басейн, інженерні мережі. Добудують міський будинок культури.
Gazeta.ua
19.08.2013 13:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter