Яценко зареєстрував у парламенті постанову щодо збереження Леськівського замку

Яценко зареєстрував у парламенті постанову щодо збереження Леськівського замку Вжити невідкладних заходів задля збереження ландшафтно-архітектурного комплексу «Садиба Даховських» просить Верховну Раду України народний депутат України Антон Яценко. Нещодавно він зареєстрував у Раді проект постанови, яка передбачає передачу зазначеної пам’ятки архітектури на баланс Міністерства культури, а також її включення до Переліку пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації.
Враховуючи особливу культурну, історичну та наукову цінність, проект постанови передбачає оголошення «Садиби Даховських» історико-культурним заповідником державного значення. Крім того, Антон Яценко запропонував колегам-депутатам передбачити у бюджеті на 2014 рік видатки на проведення капітального ремонту замку, а Черкаській облдержадміністрації – у тримісячний термін розробити та затвердити обласну програму збереження ландшафтно-архітектурного комплексу "Садиба Даховських" та відновлення його ландшафту.
Як інформує прес-служба Антона Яценка, народний депутат неодноразово заявляв, що Леськівський замок має бути доступним для туристів.
- Коли я почав працювати на окрузі, від місцевих краєзнавців дізнався, що замок, якому понад 150 років, знаходиться в аварійному стані та дуже близький до повної руйнації. Звичайно, стояти осторонь проблеми я не міг. Тому, вивчивши проблему, вирішив подати відповідний законопроект, - зазначає Антон Яценко. - Такий унікальний архітектурний комплекс не використовується за призначенням і закритий для відвідувань туристами. Проте, головна проблема в іншому - Леськівський замок знаходиться в аварійному стані і руйнується кожного дня. Прийняття даної постанови дасть шанс зберегти і відносити пам’ятку.
Сьогодні будівлі, розташовані в межах садиби, здані Міністерством оборони України, на балансі якого він знаходиться, в оренду приватному підприємству. Враховуючи, що це приватна власність, відвідувачів туди не пускають. Згідно з договором, орендар зобов’язаний утримувати пам’ятку в належному стані, проте ніяких робіт по впорядкування та благоустрою багато років, не проводилося.
Вагомий крок щодо збереження Леськівського замку зроблено, тепер справа за рішенням депутатів.
Ознайомитися з проектом постанови можна тут.
02.07.2013 18:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter