У Черкасах показали виставу "Солодка Даруся" за мотивами роману Марини Матіос

У Черкасах показали виставу "Солодка Даруся" за мотивами роману Марини Матіос Як інформують у прес-службі черкаського «Удару», повний зал глядачів черкаського Палацу культури «Дружба народів» зібрала вистава «Солодка Даруся» за мотивами однойменного роману відомої української письменниці, лауреата Шевченківської премії та народного депутата від «УДАРу» Марії Матіос.
Це був 165-й вихід на сцену акторів Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка під керівництвом заслуженого артиста України Ростислава Держипільського у виставі " Солодка Даруся".
Презентувала постановку для черкащан сама автор Марія Матіос. Насамперед вона зізналася, що Черкащина у її житті відіграла дуже велику роль.
– Завдяки Черкащині певним чином пишуться мої книги, тому що моя перша вчителька Марія Федосіївна Мазурик, народжена у селі Шукайвода Христинівського району Черкаської області. Вона мене вчила писати, привчала до прекрасного, доброго. Мені сказали, що начебто вона мешкає в Уманському районі. Можливо, це село Бабанка, але я не впевнена. Я дуже розраховую на ваш допомогу і хочу розшукати свою першу вчительку, – звернулася до публіки письменниця.
Також Марія Василівна підкреслила, що її роман «Солодка Даруся» – не про НКВДистів чи воїнів УПА, а про життя простої людини, що потрапила у «жорна часу».
– Це дуже складна драма, і я прошу вибачення, якщо після її перегляду у вас заболіло у грудях. Але цей біль спонукає нас до роздумів. І починаємо більше розуміти, перейматися тим, що пережив наш народ у ті скрутні часи, – додала письменниця.
Довідка: Роман Марії Матіос «Солодка Даруся» називають українською історією 30-70-х років XX століття в її буковинському й галицькому ареалах. Твір письменниці розповідає гірку долю Дарусі та її батьків, понівечених радянськими НКВДистами в довоєнний та післявоєнний період окупації радянськими військами Західної України. У 2005 році за роман «Солодка Даруся» Марія Матіос стала лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка.
17.05.2013 14:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter