Оголошено претендентів на вручення літературної премії ім. Тодося Осьмачки

Оголошено претендентів на вручення літературної премії ім. Тодося Осьмачки Літературна премія імені Тодося Осьмачки, встановлена Черкаською обласною організацією Національної спілки письменників України, Смілянським міськрайонним благодійним фондом «Тодось Осьмачка» та підприємством «Булатецькі брати» з метою вшанування пам’яті поета Тодося Осьмачки, популяризації його імені й творчості та задля відзначення авторів високохудожніх творів (поетичних збірок, ліро-епічних, драматичних та прозових творів), у яких на архетипному рівні зображено український національний характер, осмислено історичну долю України та її народу, втілено ідею національно-державної незалежності.
Як інформує голова конкурсної комісії Валентина Коваленко, конкурсна комісія розглянула подані твори й допустила до участі в конкурсі таких авторів:
- Станіслав Бондаренко (Київ), за збірку поезій „Кирилиця київських вулиць”; висунуто Київською організацією НСПУ.
- Мирослав Дочинець (м. Хуст Закарпатської обл.) за роман „Вічник. Сповідь на перевалі духу”; висунуто колективом видавництва „Карпатська вежа”;
- Василь Горбатюк (м. Хмельницький"), за документальний роман „Ще настане ваша пора”; висунуто колективом Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва.
- Юлія Манойленко (м. Лубни), за збірку поезій „До одвічних бродів”; висунуто літоб’єднанням ім. О. Дончика при редакції газети „Лубенщина”.
- Василь Місевич (с. Шипинці Чернівецької обл.), за збірки поезій „Під тінню бджоли” та „Солодкий присмак лободи” Чернівецької обл..); висунуто колективом Кіцманської центральної бібліотеки.
- Іван Нагірняк (м. Новодністровськ Чернівецької обл.), за збірку новел, драматичних творів, пісень та публіцистики „Перевесло” (м. Новодністровськ Чернівецької обл.); висунуто колективами міської ради, міської гімназії та газети „Наша газета. Новодністровськ”.
- Наталка Поклад (Київ), за збірку поезій „Голос криці”; висунуто Київською організацією НСПУ.
- Петро Сафроненко (м. Сміла Черкаської обл.), за збірку поезій „Волошка на стерні”; Висунуто правлінням ЧГО „Вільне козацтво Холодного Яру” та колективом редакції газети „Козацький край.
- Павло Щириця (Київ), за збірку поезій „Місце сили”; висунуто кафедрою української літератури та компаративістики ЧНУ ім. Б. Хмельницького.
- Ольга Яворська (с. Тур’є Львівської обл.), за збірку поезій „Зранене стебло”; висунуто педагогічним колективом ЗОШ І – ІІІ ст. с. Тур’є Старосамбірського р-ну та шкільним об’єднанням Всеукраїнського товариства „Просвіта”.
До 25 квітня проводиться громадське обговорення творів, допущених до конкурсу. Визначення лауреата – до 5 травня. Вручення премії – 16 травня, в день народження Т.Осьмачки, в с. Куцівка Смілянського р-ну Черкаської області.
01.04.2013 15:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter