Міністр культури: Україна, Росія, Литва і Казахстан повинні активніше за інших готуватися до 200-річчя Шевченка

Міністр культури: Україна, Росія, Литва і Казахстан повинні активніше за інших готуватися до 200-річчя Шевченка Міністр культури: Україна, Росія, Литва і Казахстан повинні активніше за інших готуватися до 200-річчя Шевченка Україна, Росія, Литва і Казахстан мають активніше від інших країн світу, де проживає українська громада, долучитися до підготовки святкування 200-річного ювілею Великого Кобзаря, оскільки важливі події в житті Тараса Шевченка пов’язані саме із цими країнами. Про це, як інформують у прес-службі Міністерства культури України, Міністр культури Леонід Новохатько наголосив під час наради з питань підготовки та проведення заходів з відзначення 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка, яка відбулася у Каневі.
«На найближчий час я запланував організацію зустрічей із представниками цих країн та їх міністрами культури у Києві для узгодження більш чіткого плану дій», - повідомив Леонід Новохатько.
У цьому контексті Міністр зазначив, що та увага, яку наразі вкрай необхідно звернути на всі об’єкти, які належать до матеріальної спадщини Великого Кобзаря, має бути націлена не тільки на українські пам`ятки, а й на ті, що знаходяться поза її межами: «Через канали Міністерства закордонних справ, через діалог з українською діаспорою ми будемо піднімати питання стану об`єктів спадщини Шевченка, і в разі необхідності - наполягати на їхній реконструкції».
Леонід Новохатько повідомив учасникам наради, що напередодні у приміщенні Міністерства культури відбулася його зустріч із спеціальним представником Президента Російської Федерації з міжнародного співробітництва Михайлом Швидким, на якій, зокрема, йшлося про спільні дії України та Росії з підготовки ювілею Кобзаря. Міністр культури України акцентував увагу Михайла Швидкого на тому, що музей-квартира Тараса Шевченка у Санкт-Петербурзі знаходиться у незадовільному стані і має незначну кількість відвідувачів. «Я звернувся до Михайла Єфимовича за його особистим сприянням у виправленні такої ситуації. Він обіцяв вирішити це питання із муніципальною владою Петербурга», - сказав Леонід Новохатько.
18.02.2013 10:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter