Тулуб мріє про ефективне освоєння "шевченківських мільйонів"

Тулуб мріє про ефективне освоєння "шевченківських мільйонів" Голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб мріє про те, як ефективно Черкаська область освоїть бюджетні кошти, виділені на відзначення 200-річчя Тараса.Шевченка. Прес-служба Черкаської ОДА наводить уривки з виступу Тулуба в Каневі:
«Минулого року на засіданні колегії ОДА ми розглянули цілу низку заходів, приурочених до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Відтак, уже сьогодні можна говорити про такі масштабні заходи, як всеукраїнський шевченківський форум «Свою Україну любіть», міжнародний літературний конгрес, фестиваль театрів ім. Т.Шевченка, міжнародний фестиваль хорового співу та багато інших.
Ще один важливий напрямок роботи – реконструкція об’єктів, пов’язаних з іменем Кобзаря.
Зокрема, передбачається завершити роботи на об’єктах Шевченківського національного заповідника у Каневі. Це спорудження Тарасової церкви та Співочого поля, реконструкція Успенського собору та дороги до підніжжя Чернечої гори.
На жаль, упродовж останніх 70 років, зовсім не приділялося увага одному з найвідоміших меморіальних місць, пов’язаних з дитячими роками Шевченка. Зокрема, мова йде про об’єкти колишньої садиби Енгельгардта. Нині ж ми плануємо відродити будинок пана, створити музей Тараса Шевченка, реконструювати будинок управляючого та інші меморіальні об’єкти.
Крім того, буде відроджено парк, знаний громадськістю за творами раннього Шевченка. Прикметно, що до комплексу парку буде включено каскад ставків та урочища, які теж описані у творчості Тараса Григоровича. Таким чином, ми плануємо відродити цілісний комплекс, що існував за часів самого Кобзаря!
Переконаний, що це приверне увагу шанувальників до творчої спадщини Пророка українського народу, до витоків його таланту, місць які «сходив Тарас малими босими ногами...»
15.02.2013 08:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter