У Городищі представили генеалогічне дерево автора першої української опери Гулака-Артемовського

У Городищі представили генеалогічне дерево автора першої української опери Гулака-Артемовського У Городищі в музеї Семена Гулака-Артемовського представлено генеалогічне дерево цього славетного роду. Як інформують у Черкаській ОДА, усього тут близько 230 імен. Значну роботу щодо упорядкування відомостей про родовід здійснила Ольга Шляхова з Городища. Це історія її родини, адже її мама була правнучкою Семена Гулака-Артемовського по його брату Петру Степановичу.
– Створити родинне дерево Гулаків-Артемовських спонукало велике родове дерево Тараса Шевченка, яке можна побачити в музеї Кобзаря, – розповідає Ольга Олексіївна. – Розпочала роботу над деревом роду ще в 2004 році. І до відкриття, а саме до відновлення роботи музею в 2009 році, я його написала. Родовід Гулаків було нелегко складати: листувалася, дзвонила, їздила до нащадків Гулаків-Артемовських. Але все це робила з натхненням і любов’ю.
Так, рід Гулаків походить від генерального обозного Івана Гулака, що служив у гетьмана Петра Дорошенка. У XVII столітті в Городищі оселився Патрикій Гулак. Він володів невеличким хутором Гулаківщина з 36 десятинами землі. Згодом, його успадкував син Петро, який служив священиком у церкві Покрови Божої Матері. У Петра Патрикійовича було троє синів: Василь, Степан і Петро. Василь і Степан, за сімейною традицією, прийняли духовний сан. А молодший – Петро Петрович – був педагогом, поетом-байкарем. Він сягнув висот науки та став ректором Харківського університету.
В композитора та співака Семена Степановича було дві доньки, які в дитинстві відійшли у вічність. Тому рід продовжувався по лінії його братів. Чимало нащадків живуть на Городищині, Черкащині, в Києві, Донецьку, Одесі, Запоріжжі, на Луганщині, Москві, Краснодарському краї, Польщі, Німеччині, Чехії та інших містах і країнах.
18.01.2013 11:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter