Учора на сцені Черкаського драмтеатру виступав народний артист СРСР Василь Лановий

Учора на сцені Черкаського драмтеатру виступав народний артист СРСР Василь ЛановийЯк інформують у Черкаському МВК, 8 січня в Черкасах побував народний артист СРСР Василь Лановий.
Як говорить 79-річний Василь Семеновий, він має чимало роботи і зараз. Щодень його розписаний, а квитки на вистави з його участю у Московському театрі імені Вахтангова розкуплені задовго наперед. Крім того, свою майстерність він передає й наступним поколінням у театральному інституті імені Щукіна.
– Я в кінематографі вже 59 років, у театрі 55 років. І далі залишатися енергійним мені дозволяє робота, – говорить Василь Лановий. – Тому через це маю і худорляву поставу. У своєму віці можу багато: і актрис на руках носити, і сальто зробити.
Мало хто знає, Василь Лановий родом з Одещини. Каже, що намагається приїжджати туди часто, навідується з друзями. На його честь у селі Стримба Кодимського району облаштували кімнату-музей.
– Коли потрапляю на свою малу батьківщину, то намагаюсь оббігати усіх родичів, – каже Лановий. – Я знаю українську мову, слухаю рідні пісні. Пам’ятаю, на початку кар’єри, у театрі мене критикували за «україноїди» у вимові. Приїжджаючи до мами на Одещину, я її завжди просив не розмовляти зі мною українською, бо потім мені важко грати на правильній російській. Мама у відповідь сказала: «Нехай звикають». Вона врятувала мені українську мову, і зараз я все розумію і інколи розмовляю без помилок.
До Черкас Василь Лановий приїхав із задоволенням. На його думку, такі фестивалі, які проводить наш театр, дуже потрібні, адже сприяють духовному розвитку.
– Мені сказали, що я був у Черкасах ще у 80-х. Але я цього, на жаль, не пам’ятаю, – каже актор. – Однак знаю, що був поблизу цих місць, під Борисполем, а на Західній Україні ми знімали сцени з фільму «Павло Корчагин». Черкаси мені сподобались, водосховище справило на мене неабияке враження. Дуже велично. А ще сьогодні мене почастували справжніми українськими дерунами. З чого я дуже радий.
09.01.2013 10:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter